Útok mostecké Markéty Jeřábkové (vpravo) se snaží zastavit Jana Barátová z...

Útok mostecké Markéty Jeřábkové (vpravo) se snaží zastavit Jana Barátová z Michalovců. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Mostecké házenkářky hrály oslabené, v Michalovcích neuspěly

• 0
Házenkářky Mostu podlehly v předehrávce 10. kola interligy 24:31 v Michalovcích a utrpěly první porážku v sezoně. „Černí andělé“ se kvůli nedělnímu utkání v Poháru EHF přestavili na hřišti interligových mistryň ve značně oslabené sestavě.

Trenér Peter Dávid poslal do Michalovců pouze jedenáct hráček, z toho devět dorostenek a dvě zkušené členky A týmu, a místo sebe asistenta Ondřeje Václavka. Baník čeká v neděli první duel 3. kola Poháru EHF na palubovce ruské Zvezdy Zvenigorod.

Oslabený český mistr v utkání poprvé skóroval až v 5. minutě a první poločas prohrál o osm branek (10:18). V druhé půli se sice Most v jeden moment přiblížil Iuventě na rozdíl čtyř gólů, slovenský šampion však drama nepřipustil.

Navzdory porážce zůstal Most v čele tabulky, druhé Michalovce mají o tři body méně a zápas k dobru.