Momentka z duelu Zlína (žlutá) a Poruby | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Ze tří sezon všechny medaile. Porubské házenkářky vybojovaly bronz

• 0
Před dvěma lety házenkářky Poruby interligu vyhrály, loni skončily na druhé příčce a letos? Svou medailovou sbírku zkompletovaly bronzem, když sérii o 3. místo proti Zlínu ovládly jednoznačně 3:0 na zápasy. Rozhodující třetí vítězství přidala Poruba v sobotu na palubovce soupeřek.

Ostravský klub, který byl založen teprve před čtyřmi lety, před týdnem dvakrát vyhrál doma poměrně jasně 28:21 a 29:22, ale v sobotu dlouho dotahoval zlínský náskok.

Těsně před poločasem kanonýrka Poruby Michaela Hrbková snížila na rozdíl jediného gólu 13:14 a po přestávce nejlepší střelkyně soutěže odstartovala velký obrat.

Poruba ve 39. minutě odskočila o dvě branky na 19:17 a od té doby už vedení nepustila.

Play-off interligy házenkářek

Výsledky

O 3. místo - 3. zápas:
Zlín - Poruba 21:31
(14:13)
Nejvíce branek: Tóthová 7/2, Marčíková 4/1 - Hrbková 13/6, Uhráková a Rechtorisová po 5; konečný stav série: 0:3

O 5. místo - 3. zápas:
Písek - Olomouc 28:28 (13:11), na sedmimetrové hody 5:4
Nejvíce branek: Palasová 7/1, Vrabcová a Bubeníková po 4 - Berová 7, Růžičková 6/1, Dostálová 6; stav série: 1:2

4. zápas:
Písek - Olomouc 21:23
(7:13)
Nejvíce branek: Vrabcová 6/1, Palasová 4/1, Součková 3 - Růžičková 5, Ždánská 4, Kubáčková 4/1; konečný stav série: 1:3

O 7. místo - 3. zápas:
Jindřichův Hradec - Veselí nad Moravou 15:20 (5:11)
Nejvíce branek: Krupicová 6/2, Kohoutová 4 - Tomečková 7/3, Šustková a Vinjatynská po 4; konečný stav série: 0:3