Hranice nadělovaly Brňanům

Praha - Jedmoznačný průběh měl nedělní souboj v I. lize házenkářů mezi Hranicemi a Brnem. Domácí tým bez větších potíží zvítězil 30:21. Ostatní zápasy nabídly vesměs vyrovnanou podívanou. K dělbě bodů došlo v Třeboni, kam zavítal Dvůr Králové. Ostrava nestačila v domácím prostředí na zuberskými hráči posílený Rožnov pod Radhoštěm, naopak celky Kopřivnice a Jičín k radosti fanoušků zvládly koncovky duelů s Louny respektivě Aritmou.

Tatra Kopřivnice - Louny-Litvínov 19:17 (12:10)
Nejvíce branek:
Šustala 8, Brus 4/3, Prepsl 3 - Sochor 5, Šilhánek a Šopejstal po 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 6/4 - 3/3. Vyloučení: 6:6. ČK: Šilhánek (Louny). Diváci: 300.
Po vyrovnaném průběhu prvního poločasu si kopřivničtí házenkáři vypracovali čtyřbrankový náskok, ale Louny vzápětí otočily na 17:15. V závěru se však projevila větší zkušenost abojovnost domácích, kteří další čtyřgólovou šňůrou zápas rozhodli.

SKH Ostrava - Rožnov pod Radhoštěm 23:25 (11:11)
Zika 6, Čejka 5 - Galus 9, Hrachovec 7. Rozhodčí: Simu, Kondělka. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/1. Vyloučení: 6:4. Diváci: 100.
Utkání rozhodli hosté větší bojovností, v závěru udrželi nevelký náskok.

Jičín - Aritma Praha 24:22 (13:10)
Nejvíce branek: Babák 6/2, Kořínek, Šulc a Švarc po 5 - Smahel 5, Jícha 4, Elexhauser 3/1, Netolický 3. Rozhodčí: Dušek, Bauer. Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 450.
V prvním domácím utkání vydřel Jičín povinné vítězství. Přestože favorit vedl v průběhu druhého poločasu už o šest branek, až do konce se musel o výhru strachovat.

Třeboň - Dvůr Králové 21:21 (11:8)
Juřena 7, Dostalík a Kotlaba po 4 - Siedor 7, Pícha 5. Rozhodčí: Kohout, Štrébl ml. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 8:5. Diváci: 500.
Ve velmi tvrdém utkání hosté získali bod až v poslední minutě.

Cement Hranice - Házená Brno 30:21 (14:11)
Drabík 7, Kovařík 5, Valášek a Pernička po 4 - Švarc 8, Minařík 4. Rozhodčí: Zich, Dobiáš. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 800.
O výsledku zápasu rozhodl už první poločas, v němž výborně zachytal domácí brankář Pavel Raška.

Zlín - Kostelec na Hané 15:22 (5:11)
Plšek 4, Zetík 3 - Kubík 8/3, Hradil 4. Rozhodčí: Kastner, Šimek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3. Vyloučení: 6:5. ČK: Kašný (Zlín). Diváci: 360.
Mladý tým Zlína nestačil na posílený Kostelec, hlavně na pivotu, odkud inkasoval polovinu z 22 branek.