Klára Černá se v Ázerbájdžánu trefila pětkrát - ilustrační foto.

Klára Černá se v Ázerbájdžánu trefila pětkrát - ilustrační foto. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Házenkářky si připsaly první výhru v kvalifikaci ME, uspěly v Ázerbájdžánu

• 4
Premiérovou výhru v kvalifikaci o postup na prosincový evropský šampionát si připsaly české házenkářky. Dva body vezou z Ázerbájdžánu, kde v Baku porazily poslední tým druhé skupiny 26:19. Se stejným soupeřem se utkají v neděli v Brně.

Svěřenkyně Jiřího Tkadlece se po říjnových prohrách v Maďarsku a se Švédskem trápily střelecky i proti outsiderovi, který je ve druhé skupině bez bodu poslední.

V prvním poločase sice protivník jen jednou za celý zápas vedl, ale výrazný náskok si české házenkářky nevypracovaly.

I přes deset minut trvající čekání na gól od stavu 7:5 však skončil poločas díky solidní obraně a brankářce Satrapové dvoubrankovým vedením hostujícího celku.

Až po změně stran se podařilo českým hráčkám lepší pozici. I zásluhou Zámorské a Černé, které si připsaly po pěti gólech, brzy odskočily na rozdíl pěti branek a ve zbytku utkání Tkadlecův tým potvrdil roli favorita.

Ve středu vyhrály házenkářky Maďarska dramatický duel ve Švédsku 27:26 a o dva body vedou kvalifikační skupinu.

Ázerbájdžán - Česko 19:26 (8:10)
Sestava a branky Česka:
Doláková, Satrapová - Zámorská 5/2, Knedlíková, Kysučanová 3, Keclíková 1, Salčáková 1, Kutlvašrová 2, Černá 5, Vítková 4, Hrbková 1/1, Štěrbová 2, Tomečková 2, Spíchalová.
Nejvíce branek Ázerbájdžánu: Pecheová 5, Derjabinová 3/3, Tankaská 3. Rozhodčí: Katsikis, Michailidis (Řec.). Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/3. Vyloučení: 5:1. Diváci: 550.

Další utkání: Švédsko - Maďarsko 26:27 (12:15).