24.2.2018, Jičín, HBC Jičín vs. Sokol Nové Veselí, | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Lovosičtí házenkáři remizovali s Karvinou, extraligu vede Zubří

• 0
Házenkáři druhého celku extraligové tabulky z Lovosic remizovali ve šlágru 17. kola s dosud čtvrtou Karvinou 25:25. Na bodové ztrátě pronásledovatelů vydělalo vedoucí Zubří, které porazilo Hranice 34:28 a v čele má dvoubodový náskok.

Karviná v Lovosicích dvě minuty před koncem prohrávala 23:25, ale závěr zvládli bojovní hosté lépe a Brůna dvěma brankami vyrovnal. „Karviná přijela výborně připravená a my jsme se nedokázali vypořádat s vysunutou obranou a spoluprací karvinských spojek a pivota,“ uznal domácí asistent Václav Toman.

Zubří vedlo v poločase nad Hranicemi už 21:10 a s výhrou nemělo potíže, zato týmy Jičína a Brna doma zvítězily pouze nejtěsnějším rozdílem. Pražská Dukla porazila Kopřivnici 27:22. „Dukla byla rychlejší a asi to odpovídá tomu, že častěji a profesionálněji trénuje, kdežto my to děláme po práci,“ prohlásil trenér hostů Lubomír Veřmiřovský.

Plzeň po zisku Českého poháru na konci ledna prohrála už třetí ze čtyř extraligových zápasů. Další body ztratila v dohrávce 17. kola ve Frýdku-Místku po těsné porážce 22:23 a zůstali na pátém místě tabulky. Domácí si upevnili osmou příčku, poslední pro postup do play-off.

Západočeši neuspěli v extralize potřetí za sebou: po Karviné a Lovosicích skalp předloňského mistra získal také Frýdek-Místek a využil oslabení favorizovaného týmu. Talentu totiž znovu chyběli zranění bratři Tonarové i Jan Stehlík.

V poločase domácí vedli o gól, ale Plzni se povedl začátek druhé půle. Závěr dohrávky však hosté nezvládli. Po faulu Šíra přesilovku v závěru Frýdek-Místek využil. Brankář Štochl sice ještě vyrazil rukou Kocichovi sedmičku, jenže deset sekund před koncem dal vítězný gól Geist.

Extraliga házenkářů

17. kolo

Lovosice - Karviná 25:25 (12:14)
Nejvíce branek:
Motl 8/1, Sýkora 4/1, Bičiště a Landa po 3 - S. Mlotek 7, Brůna 6/1, Zbránek 5.

KP Brno - Strakonice 33:32 (18:9)
Havlát 8/2, Stein a Hastík po 5 - Mošovský 9/5, Samek, Marienka a Nejdl po 6.

Dukla Praha - Kopřivnice 27:22 (13:11)
Sviták 8/3, Jeníček 7/3, Blecha a Syřínek 4 - Fulnek 4, Petřík 4/1, Střelec a Mynář po 3.

Jičín - Nové Veselí 22:21 (14:9)
Krahulec 8/2, Král 4, Rychna a Horut po 3 - Sekulič 6, Živojinovič a Melichar po 3, Štěrba 3/3.

Zubří - Hranice 34:28 (21:10)
Klíma 9, Hrstka 6/4, Přikryl 5 - Bechný 9/3, Kozlovský 5, Šmíd 4.

Plzeň - Frýdek-Místek 22:23 (12:11)
Kichner 7/2, Kocich 5/2, Petrovský 4 - Ivancev 8/2, Poloz 5, Jonáš, Chmelík a Cvikl po 2.