ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Polívka, MAFRA

Dukla v házenkářském šlágru porazila o sedm gólů Plzeň

• 0
Házenkáři Dukly porazili ve šlágru 9. kola druhou Plzeň jednoznačně 32:25 a připsali si sedmé extraligové vítězství za sebou. Vedoucí Karviná tak zvýšila na tři body, když v neděli porazila Nové Veselí 34:24.

Pražané prakticky rozhodli o vítězství nad druhým týmem tabulky už v prvním poločase, který vyhráli o osm gólů (18:10). Ještě před přestávkou se dostal do branky hostů čtyřiačtyřicetiletý trenér Petr Štochl, jenž musel vzhledem k personální nouzi po roce a půl od ukončení úspěšné kariéry obléci dres.

„A bohužel jsem se nedokázal oprostit od trenérského pohledu na zápas. A to mě brzdilo, protože jsem nesledoval hru z čistě brankářské pozice. Nedokázal jsem sledovat jen střelce, ale koukal jsem, jako bráníme celkově,“ řekl Štochl pro klubový web.

V druhém poločase hrál Talent tým Plzeňského kraje vyrovnanější roli, ale velký náskok Dukly nevymazal. Západočeši si tak připsali třetí porážku v sezoně a první od září.

Štochl zaskočil za nemocného Šmída. „Já se tomu jinak bráním, dva a půl roku jsem nehrál zápas, ani netrénoval. Neočekával jsem, že přijdu do branky a budu mít jeden zákrok za druhým. Podstatné bylo, aby si Hery (Filip Herajt) odpočinul a šel do druhé půle s čistou hlavou,“ vysvětlil trenér Talentu a ke svému návratu dodal: „Paradoxně mě to bavilo. Ale jsem pomalejší, než jsem býval, musel jsem upravit styl chytání.“

Pražané se díky prodloužení vítězné série dostali v tabulce před dosud čtvrté Lovosice, jež v divokém zápase remizovaly 27:27 v Hranicích. Hosté ze severu Čech vyhráli první poločas jednoznačně 17:10, domácí hrající první zápas po měsíci ale v druhé půli vývoj otočili a Jiří Motl zachránil Lovosicím dvacet sekund před koncem alespoň bod.

Karviná absolvovala dosud poslední zápas pět dnů před Vánoci a po dlouhé přestávce navázala na loňské výsledky. S Novým Veselím prohrávali svěřenci trenéra Michala Brůny jen v úvodu a pak už kráčeli za jedenáctým vítězstvím z třinácti zápasů v sezoně. Deseti góly se blýskl Dominik Solák.

Nové Veselí je předposlední bodově nastejno s posledními Maloměřicemi, proti nimž v září zaznamenalo jedinou výhru v ročníku.