Filip Herajt | foto: Facebook

Plzeňský brankář Herajt vymazal Zubří, málem si připsal i branku

  • 0
Odchytal celý zápas, tentokrát ani na chvíli nepustil mezi tyče jednoho ze svých kolegů. A Filip Herajt, gólman extraligových házenkářů Talentu Robstav-M. A. T. Plzeň, předvedl v neděli výtečný výkon. I jeho skvělé zákroky podtrhly desetibrankovou výhru nad lídrem nejvyšší soutěže ze Zubří 33:23.

„Mám dobrý pocit. Ale musím poděkovat klukům, hodně mi pomohli. Mohl jsem chytat podle obrany, rychle jsem se chytil. A pak už to docela šlo,“ pousmál se jednadvacetiletý Herajt, plzeňský odchovanec a bývalý juniorský reprezentant.

Odchytal jste druhý zápas v řadě. Je to znamení, že jste si v konkurenci Jana Štochla a Karla Šmída vybojoval pozici týmové jedničky?
To určitě ne. My tři máme svůj systém. Teď to bylo ovlivněné tím, že Honza i Kája měli nějaké zdravotní problémy. Tím pádem jsem začal zase já. Ale pořád se budeme točit, nikdo z nás není jednička. A nám to tak i vyhovuje.

Čekalo se leccos, ale že Zubří zdoláte tak jednoznačným skóre, určitě ne. Překvapil ten výsledek i vás?
Čekali jsme, že se to bude tahat až do konce, že to bude jeden z nejtěžších zápasů, protože Zubří hraje výborně. Ale zároveň jsme doufali, že se doma konečně chytneme. Dopadlo to nejlépe, jak mohlo.

Fotogalerie

Co zápas rozhodlo?
V útoku jsme už na začátku proměnili šance, hned jsme se utrhli a kluci díky tomu získali sebevědomí. A také obrana fungovala výborně. Kluci mi moc pomohli, chytalo se mi za nimi dobře.

Mohl jste se zapsat i mezi střelce, ale váš pokus přes celé hřiště do opuštěné branky skončil na tyčce. Byl jste našvany?
Mrzelo mě to. Dal jsem moc prudkou ránu a od země se to stočilo... Mohl jsem to vyřešit lépe.

Pomohlo vám i to, že po předchozím nepovedeném utkání v Jičíně trenéři zvýšili hlas?
Dusno trošku bylo. Nás to mrzelo, mohli jsme v Jičíně klidně vyhrát, ale udělali jsme tam strašně chyb. Jsem rád, že jsme se teď zvedli a nabrali zpátky sebevědomí.

Věříte, že jste teď nastartovali úspěšnou sérii?
Doufám v to. Hráli jsme tak, jak si představujeme. Věřím, že nám to vydrží co nejdéle.