Momentka z extraligového zápasu mezi Plzní a Brnem. | foto: Petr Eret, MF DNES

Plzeň vede, házenkáři Karviné přehráli Jičín, Zubří padlo v Lovosicích

• 2
Házenkáři Plzně porazili KP Brno 34:31 a vedou extraligu házenkářů. Zubří ve 13. kole nevyužilo šanci poskočit před zbývajícími zápasy kupředu, když prohrálo v Lovosicích 25:30. Naopak po výhře 28:20 nad Jičínem uspěla Karviná.

Plzeňský trenér Michal Tonar i po výhře výkon svých svěřenců zkritizoval. „Neviděl jsem tam nic pozitivního. Obrana byla měkká, nefungovalo to. Brno nás přehrávalo jednoduchými věcmi. Nějaká únava z náročného programu tam může být, ale nám chyběl větší pohyb a zvlášť v defenzivě i důraz,“ uvedl na klubovém webu.

Brno v druhém poločase stáhlo ztrátu na dva góly, jenže pak hosté osm minut neskórovali. Jejich posledním vzepětím bylo pět minut před koncem snížení na 29:30.

„Zdá se mi, že si po divokém vítězství v Kopřivnici (42:35) myslíme, že každého soupeře přestřílíme. Tudy ale cesta nevede. Do pohárového semifinále v Novém Veselí máme dva dny, aby si to kluci srovnali v hlavách. Takový způsob házené praktikovat nehodláme,“ dodal Tonar.

Zubři utrpělo teprve druhou porážku v soutěži, dosud nebodoval pouze v úvodním zářijovém kole právě s favorizovanými Západočechy.

Zuberští v Lovosicích prohráli první poločas o jeden gól 14:15, v druhé části domácí náskok navyšovali a nedali soupeři šanci na zvrat. Střeleckou hvězdou zápasu byl Jaroslav Trkovský, autor 13 branek Lovců.

Jednoznačným výsledkem 27:18 skončil duel Hranic s maloměřickým nováčkem, jenž zůstává stále bez bodu.

Strabag extraliga házenkářů

13. kolo

Hranice - Maloměřice Brno 27:18 (13:11)
Nejvíce branek:
Magrla 9, Andrš 6, Cáb 4 - Jung a Číž po 4, Erbes 3.

Karviná - Jičín 28:20 (13:10)
Monczka 8/5, Užek 6, Solák a Zbránek po 4 - Miľko 6, Kovařík 5, Krahulec 4.

Lovosice - Zubří 30:25 (15:14)
Trkovský 13/4, Jelínek 5, Motl 3 - Řezníček 9, Šustáček a Dořičák po 3.

Plzeň - KP Brno 34:31 (18:14)
Nejvíce branek: Bogdanič-Jenko 7, Macháč 6/1, Nejdl a Chmelík po 4 - Bosák 7, Horut 6/1, Petrovič 6.

Frýdek-Místek - Kopřivnice 16:28 (8:15)
Strack 3, L. Rajnoha, Gřešek, Brožek po 2, Unger 2/1 - Střelec 6, Gřes, Donoso, Hanus po 4, Petřík 4/2.