Momentka z házenkářského duelu Zubří (žlutá) vs. Plzeň

Momentka z házenkářského duelu Zubří (žlutá) vs. Plzeň | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Plzeň odvezla body ze Zubří, házenkáři Karviné vyhráli v Hranicích

• 0
Plzeňští házenkáři zvládli prestižní souboj v Zubří, kde ve druhém extraligovém kole zvítězili 32:26. Bez ztráty bodu je i Karviná, která ubojovala v Hranicích výhru 28:25. V duelu ambiciózních přemohla Kopřivnice KP Brno 30:25 a Nové Veselí si poradilo s Maloměřicemi 25:22.

Házenkářský souboj Plzně v Zubří a zároveň rodinný duel Michalů Tonarů vyhrál hostující tým Talentu. Tonar mladší se proti týmu vedenému jeho otcem blýskl sedmi góly, z toho pět dal ze sedmimetrových hodů.

Klíčový muž plzeňské sestavy byl nejlepším střelcem hostů, kterým se vydařil zejména nástup do druhého poločasu. Po prvním vedli o dva góly (14:12), během osmi minut ale odskočili do šestibrankového náskoku.

Utkání Lovosice - Frýdek-Místek bylo kvůli koronavirovým problémům v severočeském týmu odloženo.

Strabag extraliga házenkářů

2. kolo:

Hranice - Karviná 25:28 (11:10)
Nejvíce branek: Andrš 5, Magrla 5/3, Mucha a Brož po 4 - Patzel 8/2, Užek 5, Skalický a Solák po 4.

Nové Veselí - Maloměřice Brno 25:22 (15:9)
Nejvíce branek: Bartůněk 5, Ptáčník a Halla po 4 - Havlát 5, Kolář 4, Kučera 4/2.

Kopřivnice - KP Brno 30:25 (14:11)
Nejvíce branek: Jan Gřes 7, Fulnek, Střelec a Benítez po 4, Hanus 4/1 - Bosák a Sekulič po 5, Stein 5/3.

Zubří - Talent tým Plzeňského kraje 26:32 (12:14)
Nejvíce branek: Mičkal 8/3, Havran a Hlinka po 4 - M. Tonar 7/5, M. Škvařil 5, Chmelík a Douda po 4.

Utkání Lovosice - Frýdek-Místek bylo odloženo.