Plzeňský házenkář Jakub Tonar (vlevo) a Jan Hanus z Kopřivnice v extraligovém...

Plzeňský házenkář Jakub Tonar (vlevo) a Jan Hanus z Kopřivnice v extraligovém duelu | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeňští házenkáři zdolali Kopřivnici a v čele odskočili Zubří

• 0
Házenkáři Plzně porazili v utkání 14. kola extraligy Kopřivnici 28:26 a v čele tabulky mají po čtvrté výhře v řadě dvoubodový náskok před druhým Zubřím. To v sobotu utrpělo nečekanou porážku s posledními Strakonicemi. V druhém nedělním utkání zvítězily Lovosice v Hranicích 27:24 a posunuly se na třetí místo před Duklu a Karvinou.

Úřadující vicemistr sice po první půli prohrával o gól, ve druhé se ale Plzeň zlepšila a vypracovala si až čtyřbrankový náskok. Západočeši využili i kuriózní situace ze začátku druhého poločasu, kdy hosté po třech vyloučeních hráli pouze ve třech v poli.

Plzeň tak stejným poměrem oplatila Kopřivnici zářijovou venkovní porážku. Nejlepším střelcem na straně domácích byl s šesti góly reprezentant Jan Stehlík, za hosty si stejný počet branek připsal Patrik Fulnek.