Bryson DeChambeau s trofejí pro vítěze.

Bryson DeChambeau s trofejí pro vítěze. | foto: AP

Americký golfista DeChambeau ovládl v Paramusu turnaj PGA Tour

• 0
Americký golfista Bryson DeChambeau vyhrál turnaj The Northern Trust v Paramusu, získal třetí titul na PGA Tour a řekl si o kartu do týmu USA pro Ryder Cup. Čtyřiadvacetiletý hráč se navíc dostal do vedení v pořadí FedEx Cupu, jehož celkový vítěz získá prémii deset miliónů dolarů.

První turnaj play off FedEx Cupu ovládl DeChambeau suverénně. Po čtyřech kolech měl skóre -18 a o čtyři rány porazil krajana Tonyho Finaua. DeChambeau za sebou nechal silné konkurenty, například letos dvojnásobný major šampion Brooks Koepka z USA obsadil dělené osmé místo s odstupem sedmi ran.

„Je skvělé, že jsem dokázal udržet náskok celé finálové kolo a kontroloval emoce,“ pochvaloval si nově dvanáctý hráč světa, jenž už před finále vedl o čtyři rány. „Vydržím-li hrát stejně dobře a vyrovnaně i dál, můžou se dít velké věci,“ doplnil hráč, který má nezvykle všechny hole stejně dlouhé a drží je v dlaních.

Pokud vítěz Memorial Tournament z letošního června naplní svá slova, má velkou šanci poprvé si zahrát Ryder Cup. Americký kapitán Jim Furyk bude vybírat pro duel s Evropou čtyři hráče na volnou kartu a DeChambeau je horkým kandidátem. „Jediné, co pro to můžu udělat, je dál hrát na jedničku,“ prohlásil DeChambeau.

„Jeho srdce hoří pro golf, je zapálený, hodně inteligentní a hře se plně oddává. Především se pořád se snaží zlepšit,“ složil DeChambeauovi poklonu hvězdný Tiger Woods. Ten sice v sobotu zahrál letos poprvé kolo bez bogey, ale jinak se trápil na greenech a se skóre -4 skončil na děleném čtyřicátém místě.

Příští týden v Nortonu se představí už jen nejlepší stovka hráčů pořadí FedEx Cupu, následně v Newtown Square už jen sedmdesátka a tradiční finále v Atlantě od 20. do 23. září je vyhrazeno pouze pro třicet nejlepších golfistů sezony.