Někde ve velšském blátě se skotský reprezentant McNaughton na několik hodin "ztratil".

Někde ve velšském blátě se skotský reprezentant McNaughton na několik hodin "ztratil". | foto: Josef Káninský

Skotský fotbalista fandil golfistům a nevěděl, že má reprezentovat

  • 0
Chybělo málo a skotský fotbalista Kevin McNaughton páteční utkání s Českem v Praze nestihl. Do týmu byl povolán až dodatečně a nevěděl o tom, protože fandil na golfovém Ryder Cupu, kde u sebe nesměl mít telefon. Na nominaci nemohl trenérovi odpovědět a hrozilo mu, že místo něj bude povolán někdo jiný.

Skotský tým, který v Práze utrpěl porážku 0:1, se potýkal se zdravotními problémy, proto se trenér Craig Levein rozhodl v pondělí nominovat ještě tři náhradníky. Mezi nimi i McNaughtona.

Ten o tom však neměl ponětí. Užíval si volných dnů a jako hráč Cardiffu se zajel podívat na slavný Ryder Cup, který se konal právě ve Walesu.

McNaughton tak s nadšením sledoval, jak evropští golfisté pod vedením nehrajícího kapitána Colina Montgomerieho oplácejí Američanům předloňskou porážku. "Byl jsem tam dva dny a bylo to skvělé. Vidět všechny ty nejlepší golfisty světa pohromadě byl velký zážitek. A ještě větší, když Evropa vyhrála," prohlásil McNaughton.

Netušil, že se mu mezitím snaží na mobil nedočkavě dovolat Levein. Vzkaz od něj McNaughton našel až po několika hodinách.

"V golfu je běžné, že při vstupu na hřiště vám ochranka vezme telefon a dá ho na bezpečné místo. Když jsem si ho pak vyzvedl, našel jsem tam několik vzkazů a mezi nimi i ten, že se mám sbalit a přijet do Skotska, protože jsem byl nominován do reprezentace," popsal. Měl štěstí, že mu hned v úterý ráno letělo letadlo, a tak se rychle sbalil a vyrazil.

Osmadvacetiletého obránce pozvánka do národního týmu překvapila i proto, že předtím v nominaci deset měsíců chyběl a za Skotsko hrál naposledy před dvěma roky. "Zaskočilo mě to. Navíc jsem byl nedávno zraněný," uvedl.

V zápase proti Česku se nakonec nedostal ani mezi náhradníky a doufá, že v úterý proti Španělsku tomu bude jinak.