Rok 2010 bude rokem golfových lesbiček a Václava Klause. Nebo možná ne.

Vhodná golfová obuv - základ hry. | foto: Martin Kabát

1 2010
Do redakce dorazilo originální golfové přání na rok 2010: aby poplatky na českých hřištích klesly na polovinu. Je stejně troufalé jako "zbožné". Ale kdo si troufne tvrdit, že se to nikdy nestane, ať se navždy zahalí do černého roucha skeptikova. Není totiž důvod, proč takových přání nemít víc.

Následující prognóza roku, který právě nastal, je utopisticko-sarkastická vize, za níž si v prvních minutách posilvestrovského opojení magazín golf.idnes.cz pevně stojí. Není vyloučeno, že některé části budou později revidovány.

Leden

Nová promotérská organizace Mega L.O.M. & Nia oznámí, že ve druhé polovině roku se v tuzemsku uskuteční velký turnaj PGA. Spoluvlastník Peter Kovarčík sice ještě nebude mít dojednán ani přesný termín ani místo konání, zato prozradí přesnou výši dotace: 10 milionů eur. "Nemůžeme nechat arabské šejky, aby nás Evropany trumfli," řekne na vysvětlenou.

Zároveň zpochybní úmysl majitelů Čeladné ucházet se o pořadatelství Ryder Cupu: "Ten nápad jsem měl už před mnoha lety, ale dosud to nebylo možné, protože je zapotřebí mít mnohem náročnější hřiště."

TýTý 2007: Kateřina Brožová a Peter Kovarčík 

Dobře informovaná média vzápětí přinesou informaci, že Kovarčíkova společnost jedná o odkoupení části majetku OKD od Zdeňka Bakaly, aby na exkluzivních pozemcích bývalých dolů postavila dvě osmnáctijamková hřiště. Tichý společník firmy Vasil Mohorita z Londýna popře, že by jedno z nich mělo nést jméno Petr Bezruč.

Únor

Matchplay Championship vyhraje John Daly a později se stane držitelem titulu Comeback roku. "Jamkovka je v podstatě shit," ocitují agentury bouřliváka, jenž při emocionálním interview mezi jednotlivými vzlyky prozradí, že touží zase jednou vyhrát turnaj na rány.

V následujícím týdnu ve Phoenixu se mu to málem podaří, ale prohraje na třinácté jamce play-off s místním amatérem. V pondělí jej paparazzi vyslídí v cele předběžného zadržení.

John Daly po půlročním trestu.

Šerifovo tvrzení, že pan Daly pouze v noci zabloudil a on mu poskytl dočasné přístřeší, se stane podnětem pro federální vyšetřování ve věci zneužívání státního majetku.

Daly následně založí Hnutí za zdravý rozum, stane se členem Demokratické strany a oznámí svůj úmysl kandidovat na místo prezidenta Spojených států. Dá si dvě podmínky - předtím musí vyhrát US Open a bude vážit méně než Arnold Schwarzenegger, jehož obviní z organizované distribuce anabolických steroidů.

Březen

Česká golfová federace rozjede kampaň za získání nových členů. Kontroverzi vzbudí fakt, že jednou z tváří se stane Ladislav Smoljak. Ten na svou obranu uvede: "Za rok mi bude osmdesát a jsem v plné síle. Chci si konečně splnit celoživotní sen a získat nějaký hendikep."

Osobnosti roku 2008

V den narozenin Zdeňka Svěráka 28. března vyjde najevo epochální zjištění, že prvním českým golfistou byl Jára Cimrman. Už v roce 1888 během přípravy na budoucí povolání horského bači přivezl ze své stáže ve skotském Babertonu do Čech hliníkovou golfovou hůl a navzdory C.K. úřadům provedl historický odpal na Císařské louce. Zároveň bude osvětlen vlastní Mistrův epitaf "Budoucnost patří aluminiu".

Na počest velkého objevu bude položen základní kámen nového hřiště Liptákov v Pojizeří. Smoljak získá s vypětím sil v nedalekých Semilech zelenou kartu a jeho výrok "To bych raději napsal ještě jednu divadelní hru" zavdá podnět k radikálnímu zmírnění zkoušek. Federace tak svůj plán na sto tisíc aktivních golfistů v zemi splní za několik měsíců.

Duben

Program Masters naruší organizace Světové lesbičky za fair-play. "Nevadí nám, že v Augustě smějí být členy jen muži, ale je skandální, že klubové představenstvo u každého uchazeče tajně zkoumá sexuální orientaci," řekne vyváděna v poutech předačka G.I. Jolieová. Solheim Cup 2009 - Christina Kimová.

Záležitost přeroste v gayské nepokoje po celém území státu Georgia a finálové kolo Masters se z nařízení PGA poprvé odehraje bez diváků. Překvapivý vítěz Kimču Ču-na z Korejské republiky se přizná k tomu, že před dvěma lety prodělal transsexuální operaci. "S těma holkama od nás nešlo soupeřit. Trénují deset hodin denně, tak jsem se radši stal chlapem," uvede.

Tlak na Augusta National Golf Club, aby se otevřel "všem pohlavím bez rozdílu", vede k prohlášení jeho předsedy, že raději využije práva celý klub zrušit. Naznačí, že rozorané hřiště by mohlo sloužit jako cvičiště pro mariňáky, mezi nimiž by se podle něj "žádnej teplouš ani tranďák neprosadil".

Květen

Václav Klaus si zlomí nohu při těžkém odpalu z hlubokého bunkeru na zbraslavském hřišti. Bulvární deníky ocitují nejmenovaný zdroj, blízký ČSSD, že čelní představitel země hrál, aniž by zaplatil green fee, nebo byl členem klubu. "Právo hrát golf zadarmo mají prezidenti klubů, ne prezident republiky," překvapí svou znalostí poměrů Jiří Paroubek.

Prezident republiky Václav Klaus - slavnostní otevírání hřiště na pražské Zbraslavi.

Hrad vydá prohlášení, že prezident o ničem nevěděl, domníval se totiž, že hraje na pozvání majitele. Na golf mu nezbývá mnoho času, bag opráší maximálně třikrát do roka, proto je pro něj ekonomicky nevýhodné platit někde členství, jehož by se potom beztak nemohl zbavit.

Turnajů pro politiky se Klaus zásadně nezúčastňuje. "Jsou trapné. Jeden jsem dokonce nevyhrál, a přitom jsem sám viděl, že vítěz se opravdu, ale opravdu za celou dobu nevyhrabal z roughu," vzkáže z nemocnice.

Červen

Představitelé slovutného klubu ze skotského St Andrews změní historii tím, že oznámí datum vzniku. Vyžádá si to potřeba snadnější dostupnosti v internetových vyhledavačích, jimž dělá problém už to, že se za písmeny St často píše tečka. Bez udání roku založení navíc "Home of Golf" vypadával z mnoha přehledů golfových hřišť.

Britský princ William v sídle organizace Centrepoint (21. 12. 2009)

Opozice skotského parlamentu proto navrhne, aby bylo klubu odejmuto právo užívat přídomek "Ancient". Další hrozbou se stane prohlášení Jeho královské výsosti prince Williama z Walesu, že pokud se stane králem, klubu odebere i označení Royal. "Podporuji hlavně veřejná hřiště," nechá se slyšet druhý následník trůnu.

Sean Connery jako James Bond

Odlehčení do krizové situace vnese skotský herec Sean Connery. "Asi chce, aby o něm natočili film," zareaguje na princovu aktivitu, "ale jak znám Hollywood, když budou točit o golfu, dají přednost nějakému nevýznamnému parkovému hřišti a nepravděpodobné banální zápletce. Třeba jak světová jednička zahýbá manželce."

Druhá polovina roku

Pražský magistrát schválí územní plán, v němž bude překvapivě zahrnuto osmnáctijamkové hřiště v Klánovickém lese. Ekologičtí aktivisté uspořádají hepenink, při němž se jeden za záhadných okolností oběsí. Investor pak od plánu vybudovat areál odstoupí s podotekem, že velkorysost radnice je větší než důvěra bank.

Klánovice a golf - agitace odpůrců hřiště.

Brazilská vláda oznámí vítěze tendru na vybudování golfového hřiště pro olympijské hry v roce 2016. Nebude se hrát v Riu de Janeiro, nýbrž ve městě Boa Vista na opačném konci země. "Z toho je patrno, jak blízko má golfu do olympijské rodiny," uvede nejmenovaný představitel světového svazu závodů na kolečkových bruslích, který nebyl za olympijský sport přijat.

Čtyři čeští golfisté uspějí v kvalifikaci na European Tour a amatérská reprezentace vyhraje v Argentině mistrovství světa. Pozvání na galavečer českého golfu přijme i Jiří Paroubek a na pódiu se vytasí prohlášením, že jako sedmiletý hrál jednou s maminkou na pláži v Bulharsku minigolf.

Týden před tím, než přijde o post světové jedničky, zahraje si Tiger Woods turnaj PGA Tour. Skončí na děleném jedenáctém místě a druhý v konečném pořadí Phil Mickelson zkazí rozhodující putt, jímž by se býval mohl stát králem on. "Asi nemám ty správné koule," uleví si poněkud netaktně.

Elin Nordegrenová vydá životopisnou knihu pod názvem Zhrzená. Právníci jejího manžela tento titul pro USA zakážou a vydavatel v zámoří uvede bestseller na trh pod názvem Americký sen prosté Evropanky. Švédka na něj podá žalobu a izolovaná na osamělém ostrově se pustí do sepisování historie vlastního dětství.

Jednomu estonskému reportérovi se podaří s ní navázat kontakt ještě předtím, než ji veřejnost uvidí naposledy. "Když zbohatly Lindgrenová a Rowlingová, proč ne já? Pokoušela jsem se číst obě v originále a myslím, že to moc neuměly," ocituje ji deník Ohtuleht.

Elin Nordegrenová a Tiger Woods.

O pravosti citátu se povedou spory do roku 2020, kdy se vítězi olympiády v Praze stanou bezmála pětačtyřicetiletý Tiger Woods a třináctiletá Sam Alexis Woodsová-Nordegrenová, což povede k usmíření v rodině.

Nejčtenější

Biatlonistka Davidová v odměnách porazila české vítězky SP

ŠTĚSTÍ VE TVÁŘI. Markéta Davidová se usmívá po životním triumfu v Anterselvě.

Biatlonistka Markéta Davidová si v uplynulé zimní pohárové sezoně vydělala nejvíc peněz na odměnách...

Třinec zvítězil počtvrté a postupuje, Liberec musel v Boleslavi otáčet

Hráči Třince slaví gól v síti Vítkovic, který jim pojistil výhru a postup do...

Po brněnské Kometě zná hokejová Tipsport extraliga jméno dalšího semifinalisty. Třinec si poradil s...

Třinec potřetí porazil Vítkovice, Boleslav zaskočila Liberec

Jakub Klepiš (vpravo) z Mladé Boleslavi bojuje o puk s Janem Ordošem z Liberce.

Hokejisté Třince v neděli porazili ve čtvrtfinále play off extraligy Vítkovice 2:1 a v sérii vedou...

Není to Real Madrid, ale klobouk dolů před nimi, řekl Smoleňák o Kometě

Michal Gulaši z Komety Brno (v bílém) a Radek Smoleňák z Hradce Králové bojují...

Na začátku série si do brněnské Komety s gustem rýpnul, jenže na ledě jí Radek Smoleňák se svým...

Vondroušová a Karolína Plíšková si zahrají v Miami osmifinále

Karolína Plíšková v duelu s Alizé Cornetovou na turnaji v Miami.

Markéta Vondroušová porazila ve třetím kole tenisového turnaje v Miami 6:4, 7:6 šestnáctou...

Další z rubriky

Hend v rozstřelu v Malajsii získal třetí titul na European Tour

Australský golfista Scott Hend slaví triumf na turnaji v Kuala Lumpuru.

Australský golfista Scott Hend vyhrál po napínavé koncovce turnaj v Kuala Lumpuru a získal po...

První diskvalifikace na PGA Tour za nové pravidlo, hříšníkem byl Čejka

Alex Čejka čte předpokládanou dráhu patu během turnaje Genesis Open v Los...

O tenhle historický zápis určitě nestál. Německý golfista českého původu Alex Čejka byl jako první...

McIlroy přidal ke čtyřem majorům triumf na prestižním Players

Rory McIlroy

Severoirský golfista Rory McIlroy přidal ke čtyřem titulům na majorech vítězství na prestižním...

Advantage Consulting, s.r.o.
REFERENT / ADMINISTRÁTOR SW LICENCÍ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 38 000 Kč

Najdete na iDNES.cz