Americký golfista Justin Thomas ovládl v korejském Čedžu turnaj CJ Cup.

Americký golfista Justin Thomas ovládl v korejském Čedžu turnaj CJ Cup. | foto: AP

Golfista Thomas vyhrál v Koreji a má 11. titul na PGA Tour

• 0
Golfista Justin Thomas vyhrál stejně jako předloni v korejském Čedžu turnaj CJ Cup a získal jedenáctý titul na PGA Tour. Letos americký hráč triumfoval s dvaceti ranami pod par a náskokem dvou úderů před korejským rodákem Dannym Leem, který reprezentuje Nový Zéland.

Thomas a Lee začali finále se stejným skóre a vyrovnaný výsledek měli ještě po devíti jamkách. Thomas odskočil do vedení díky birdie na čtrnáctce a soupeřovo bogey o jamku později mu pomohlo k náskoku dvou ran. Do konce kola ještě oba jednou chybovali a na závěrečném pětiparu zahráli shodně birdie.

Z jedenácti titulů na PGA Tour získal předloňský vítěz majoru PGA Championship čtyři v Asii - dvakrát se radoval v Malajsii a dvakrát v Koreji. „To je zajímavé a nevím, proč se mi tady tak daří, ale líbí se mi tu. Fanoušci golfu rozumí,“ řekl Thomas.

Obhájce prvenství a lídr světového žebříčku Brooks Koepka musel kvůli obnovenému zranění kolena odstoupit z turnaje po druhém kole.

Okruh PGA má nyní před sebou další dva turnaje v Asii, příští týden se v japonské Čibě uskuteční Zozo Championship i s Tigerem Woodsem. Poté se bude v Šanghaji konat akce World Golf Championship.