Bryson DeChambeau na turnaji Memorial

Bryson DeChambeau na turnaji Memorial | foto: AP

Golfový Memorial vyhrál DeChambeau, potřeboval na to rozstřel

• 2
Golfový turnaj v Dublinu v Ohiu vyhrál v rozstřelu Bryson DeChambeau a zajistil si druhé vítězství na okruhu PGA. Na čtyřiadvacetiletého Američana se v závěrečném kole dotáhli dva soupeři, ale krajan Kyle Stanley odpadl na první přidané jamce a Korejec An Pjong-hun pak byl o ránu horší na druhé.

Tiger Woods skončil v poslední přípravě na US Open třiadvacátý. V posledním kole se pětinásobný vítěz dublinského turnaje nejprve přiblížil k vedoucímu DeChambeauovi na rozdíl tří ran, ale špatně patoval a v druhé polovině hřiště chyboval.

DeChambeau mohl vyhrát bez rozstřelu, ale pat do paru na závěrečné osmnáctce těsně objel jamku. Zklamání ale dokázal rychle zahnat a po birdie v rozstřelu si nahlas zakřičel radostí. „Nemůžu uvěřit, že jsem vyhrál,“ řekl.

Rodák z Kalifornie za sebou nechal všechny hvězdy současného golfu, které se na něj tlačily. Šestý skončil olympijský vítěz a třetí hráč žebříčku Justin Rose, na děleném osmém místě pak byli světová jednička Justin Thomas, dvojka Dustin Johnson i ve formě hrající Rory McIlroy.