PŘEMÝŠLENÍ VE VĚTRU. Podmínky prvního kola Prague Golf Masters nutily hráčky k

PŘEMÝŠLENÍ VE VĚTRU. Podmínky prvního kola Prague Golf Masters nutily hráčky k důkladnému přemýšlení nad každým puttem. Klára Spilková svou roli zvládla. | foto: Martin Kabát, Bunkershot

Golfistka Spilková v neděli zaútočí na svůj první profesionální titul

  • 0
To, co předvedla francouzská golfistka Jade Schaefferová ve druhém kole Prague Masters, v podání žádné jiné ženy Česká republika neviděla. Výkon 64 ran (osm pod par) vynesl její autorku do čela turnaje. Diváci byli u vytržení i z Kláry Spilkové, která udržela druhé místo a v neděli se pokusí zaútočit na titul.

Šestnáctiletá domácí naděje ustála tlak po vydařeném prvním kole a předvedla další výkon v mínusových číslech. Po výsledcích 67 a 70 je na průběžném skóre -7, stejně jako jedna z favoritek Caroline Massonová z Německa.

Žádná z dalších devíti Češek si nedělní finále nezahraje, většina uzavírá výsledkovou listinu s velkou ztrátou. Těžkou pozici má ale i Spilková, jejíž odstup na vedoucí Schaefferovou jsou celé čtyři údery.

Nejlepší žena průběžného pořadí předčila ostatní zejména na obtížných a rychlých greenech. "Jsem ráda, že moje patování je zpátky. V minulém týdnu jsem taky hrála dobře, ale patování mi nešlo," vrátila se pětadvacetiletá rodačka z Reunionu o týden zpět na turnaj v Rakousku.

V Albatross Golf Resortu zahrála Schaefferová nejnižší osobní skóre, takové se jí nepodařilo ani před dvěma lety v Německu, kde získala svůj první a zatím jediný turnajový titul na Ladies European Tour. "Musím říct, že i moje dlouhá hra se mi líbila," dodala šťastně.

Radikální změna počasí oproti tréninkovým kolům i páteční overtuře přinesla na hřiště slunce i teplo a tyto podmínky svědčily i Spilkové. A také podpora publika. "Přišlo tolik lidí, líbilo se mi to," pronesla spokojeně česká profesionálka.

Místo kalhot a oteplovací vesty vyrazila do hry v sukni a legginách. "Jinak to bylo jako včera, pár birdie i bogey," pokrčila rameny nad svým výkonem. Ten sobotní je přece jen o tři rány horší, v její skórkartě jsou tentokrát dvě bogey a čtveřice birdie.

"Prostě fairway, green a dva putty," dodala lakonicky, což znamená, že jí na žádné jamce neuteklo double bogey, případně ještě horší výsledek, což se jí v létě na evropských turnajích tu a tam stalo.

Proto neměla takové výsledky jako při svém březnovém debutu mezi kontinentální elitou na Lalla Meryem Cup. Sedmé místo z Maroka je zatím stále jejím nejlepším výsledkem v kariéře, v areálu u Vysokého Újezda to chce změnit. "Šanci mám určitě dobrou, uvidíme zítra. Půjdu do toho zase stejně," slíbila divákům.

Některým se poštěstilo vidět jak špičkové výkony žen z čela leaderboardu, tak jiné skvělé momenty. Francouzka Julie Grecietová zahrála na třetí jamce hole-in-one.

A celkem dlouho bojovala o postup také další Češka, amatérka Barbora Baková. Po své první devítce (začínala na desátém odpališti) byla na skóre -1 a hranice cutu se v tu dobu už ustálila na úrovni even par. Po double bogey na sedmnáctce však mezi jamkami číslo 2 a 8 domácí juniorka zapsala pětici bogey a bylo po nadějích.

Nejblíž účasti ve finálovém kole byla z ostatních tuzemských golfistek, rovněž amatérka Karolína Vlčková s konečnou bilancí +5. České profesionálky se seřadily na samém konci výsledkové listiny s dvojcifernými výkony.

Prague Golf Masters - po 2. kole

Par 72: 1. Schäfferová (Fr.) 133 (69+64) -11, 2. Spilková (ČR) 137 (67+70) a Massonová 137 (68+69) obě -7, 4. Wessbergová (obě Něm.) 138 (69+69), Matharuová 138 (69+69) obě -6, ...82. Vlčková (am.) 149 (74+75) +5, 93. M. Luňáčková (am.) 150 (74+76) a Baková (am.) 150 (72+78) obě +6, 102. Kvídová (am.) 155 (76+79) +11, 103. Krásová (am.) 156 (79+77) +12, 105. Barcalová 157 (82+75) a Sobotková 157 (82+75) obě +13, 107. Tomsová 160 (81+79) +16, 108. Proroková 161 (80+81) +17.