Jessica Kordová pózuje s trofejí za vítězství na turnaji v Kuala Lumpuru. | foto: AP

Golfistka Kordová vyhrála turnaj LPGA v Kuala Lumpuru

• 9
Náplast na nevýraznou sezonu si turnajovým vítězstvím v Kuala Lumpura dala golfistka českého původu Jessica Kordová. Kvalitně obsazené klání kategorie LPGA dcera bývalého druhého tenisty světa Petra Kordy vyhrála se skóre -18.

Čtvrtého triumfu v kariéře se dvaadvacetiletá Kordová dočkala po finálovém kole, které zahrála na 65 ran (-6). Vyhrála s náskokem čtyř ran před krajankou Stacy Lewisovou, Novozélanďankou Lydií Koovou a Číňankou Feng Šan-šan.

„Je skvělé znovu vyhrát a zvlášť po takové sezoně,“ řekla se slzami v očích Kordová, která loni vyhrála dva turnaje LPGA, ale letos se jí nedařilo. Sice skončila druhá na úvodní akci roku, na dalších 18 turnajích ale neprošla osmkrát cutem.

Po majoru Evian Championship ve Francii si Kordová vzala tři týdny volna. Trávila čas doma na Floridě s rodinou. „Pracovala jsem na psychice a hodně hrála s přítelem a sestrou a přijela jsem sem odpočinutá s chutí do hry,“ řekla.