Bývalá první hráč světového žebříčku Ernie Els bude ve Wentworthu patřit mezi favority. I kvůli tomu, že letos vyhrál dva turnaje.

Bývalá první hráč světového žebříčku Ernie Els bude ve Wentworthu patřit mezi favority. I kvůli tomu, že letos vyhrál dva turnaje. | foto: AP

Els ve Wentworthu připravil svým kolegům náročné hřiště. A čeká kritiku

  • 1
Resort Wentworth Clubu na okraji Londýna od čtvrtka hostí turnaj BMW Championship, který je evropskou obdobou Players. Nepatří mezi čtyři nejprestižnější turnaje, tzv. majory, ale je považován za akci, která se jim blíží. A to nejen penězi, o které se bude hrát, ale i náročností hřiště.

Není mnoho hřišť, které by Ernie Els, jeden z nejúspěšnějších golfistů uplynulých dvaceti let, měl radši než Wentworth.

"Vždy to bývalo těžké hřiště. Ale s tím, jak se vyvíjely hole, se stávalo lehčím," řekl Els pro agenturu Reuters.

Proto majitel resortu a multimilionář Richard Caring pozval Else, aby hřiště upravil a opět dokazovalo, že je hodno být vlajkovou lodí European Tour. Pouze několik jamek se Elsově zásahu vyhnulo, výrazně změněna byla osmnáctá jamka.

Ernie Els - Houston Open 2010, první kolo.

"Možná je teď těžší než kdy jindy," řekl Els k úpravám a dodal, že je velmi zvědavý na to, co jim řekne jeho 150 kolegů, kteří na BMW Championship budou startovat. Mezi nimi bude i hned pět hráčů z první desítky.

Podle Else budou hráči ze začátku trošku v šoku, ale pak si najdou způsob, jak snižovat skóre. A světová sedmička počítá i s kritikou. Zejména za úpravu pětiparové osmnáctky, kde hráči druhou ranou útočili na green. To jim Els výrazně ztížil potokem, který vede po pravé straně fairwaye a pak ji protíná před greenem, kde právě dříve končila řada druhých ran.

Wentworth Golf, 18. jamka

Els přiznává, že si osmnáctku představoval jinak. "Účty ale platí on," řekl na adresu majitele Caringa, který původně plánoval před greenem vybudovat jezero. Ale to se mi podařilo mu vymluvit, dodal Els.

"Je mi jasné, že se nemůžu zavděčit všem," řekl Els. "Každý hráč si při hře říká, že by to a to udělal jinak." Podle Else má hřiště být postaveno tak, aby hráče na turnajích potrápilo. Už od čtvrtka se začne ukazovat, zda hráče bude trápit i Wentworth a potvrdí slova svého designéra, že se jedná o jedno z nejtěžších hřišt.