Adam Scott

Adam Scott | foto: AP

Sedmnáct let nechyběl na majoru. A série golfisty Scotta pokračuje

• 3
Někdejší světový golfista číslo jedna Adam Scott si v kvalifikaci vybojoval start na US Open a prodloužil tak svou 17 let trvající šňůru účastí na turnajích kategorie major. Sedmatřicetiletý Australan odstartoval svou sérii na British Open v roce 2001 a jeho 67 nepřetržitých startů ho řadí na druhé místo za Španěla Sergia Garcíu (75).

„Je fajn, že tahle série pokračuje. Ale bylo by ještě lepší, kdybych US Open vyhrál. Všechny majory hraju proto, abych zvítězil, ne abych se jich jen zúčastnil. Chci z téhle příležitosti získat maximum,“ uvedl Scott poté, co v kvalifikačním turnaji v Columbusu vybojoval jedno ze čtrnácti volných míst pro US Open.

Scott je aktuálně na 64. místě světového žebříčku a jistou účast na druhém letošním majoru mělo nejlepších šedesát golfistů. Pětiletý automatický start na grandslamech, který získal za triumf na Masters v roce 2013, vypršel rodákovi z Adelaide po loňském US Open.

Letošní US Open se hraje příští týden na hřišti Shinnecock Hills v Southamptonu ve státě New York.