Anglický golfista Tyrell Hatton

Anglický golfista Tyrell Hatton | foto: Profimedia.cz

Anglický golfista Hatton začal sezonu triumfem v Abú Zabí

• 1
Anglický golfista Tyrell Hatton zahájil novou sezonu výhrou v Abú Zabí. Rekordní čtvrté vítězství z turnaje kategorie Rolex Series na European Tour si zajistil díky osmnácti ranám pod par.

Devětadvacetiletý Hatton začínal finálové kolo s mankem jedné rány na vedoucího Roryho McIlroye, ale dnes zahrál šest birdie a triumfoval o čtyři rány před Australanem Jasonem Scrivenerem. Severoirský golfista McIlroy skončil třetí.

„Abych se přiznal, tak mi to přijde neskutečné. Ani po posledním patu na osmnáctce mi nepřišlo, že jsem vyhrál. Je to skvělé,“ radoval se Hatton v rozhovoru cestou ze hřiště po šestém vítězství v elitní evropské sérii.

Hatton potvrdil, že je v poslední době ve formě. Dvacet startů proměnil ve čtyři vítězství. „Je to impozantní začátek,“ pochvaloval si a myslel i na letošní Ryder Cup, souboj Evropy proti USA. „Získal jsem body, abych se dostal do týmu, což je pro mě letos nadmíru důležité,“ uvedl Hatton.

V silně obsazeném startovním poli skončil dvojnásobný vítěz turnaje Tommy Fleetwood z Anglie na děleném sedmém místě, jeho krajan a obhájce titulu Lee Westwood se umístil v sedmé desítce. Třetí hráč světa Justin Thomas z USA neprošel cutem.