Tatran Střešovice - SC SSK Vítkovice

Tatran Střešovice - SC SSK Vítkovice. | foto: Jiří Koťátko, MF DNES

Vítkovice jsou po vítězné přestřelce s Boleslaví krůček od finále

• 0
Florbalisté Vítkovic zvládli vítězně přestřelku ve druhém semifinále s Mladou Boleslaví a po výhře 11:7 je dělí jediná výhra od postupu do finále. Vítěz základní části vede v klání na tři vítězství 2:0 na zápasy. Rozehrána byla série mezi Tatranem Střešovice a SSK Future, domácí výhráli první zápas 5:1.

V duelu v Ostravě otevřel skóre v sedmé minutě vítkovický Patrik Suchánek, ale úvodní dějství patřilo Středočechům. Radek Gwuzdz, Jiří Bouška a Ondřej Fojta otočili na 3:1 a na snížení Petra Kološe reagovali dalšími trefami Fojta a Jiří Bouška.

Vedení 5:2 se hostům v druhé třetině rozplynulo, když za Vítkovice skóroval dvakrát Tomáš Sladký a jednou Lukáš Hrubý. Hned v první minutě závěrečné části získali Mladé Boleslavi dvoubrankové vedení Jaromír Ekl a Fojta, který dovršil hattrick.

Jenže vzápětí se mu se střeleckou bilancí v zápase vyrovnal Sladký, ztrátu smazal Patrik Suchánek
a obrat dokonal Lukáš Hrubý. Bezpečný náskok už zajistili Ostravanům Martin Tokoš a Pavel Jankulár.

Výsledek dovršil 78 vteřin před koncem Tokoš, který si v utkání připsal celkem čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí. Vítkovice mohou rozhodnout už v sobotu v Mladé Boleslavi.

V Praze v hale Sparty na Podvinném mlýně, kde Střešovice hrají zápasy play off, dostal mistra uplynulých osmi let do vedení v osmé minutě Von der Pahlen, který využil toho, že Michal Jedlička dobře stínil brankáři Davidu Rytychovi. Už ze 38 vteřin se po kombinaci s Milanem Fridrichem a Jedličkou trefil Švéd podruhé.

Navíc ve 13. minutě zvýšil v přesilovce Milan Garčar. Těsně po polovině utkání v početní převaze sice snížil David Ryneš, ale za dvě minuty upravil na 4:1 Jedlička.

Střešovice si výhru bez potíží pohlídaly. V závěrečné třetině dovršil hattrick Von der Pahlen.

Druhý zápas se hraje na stejném místě ve středu v 17:30 a přímým přenosem jej vysílá program ČT4 Sport.

Extraliga florbalistů - semifinále:
2. zápas:

1. SC SSK Vítkovice - Sokol Mladá Boleslav 11:7 (2:5, 3:0, 6:2)
Branky
: 25., 29. a 42. Sladký, 7. a 43. P. Suchánek, 25. a 45. L. Hrubý, 52. a 59. Tokoš, 13. Kološ, 53. Jankulár - 10., 15. a 41. Fojta, 10. a 20. J. Bouška, 8. Gwuzdz, 41. Ekl. Stav série: 2:0.

1. zápas:
Tatran Střešovice - SSK Future 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
8., 9. a 49. Von der Pahlen, 13. Garčar, 35. Jedlička - 33. D.
Ryneš. Stav série: 1:0.

Výsledek čtvrtého zápasů 1. kola play-down

Sparta Praha - Znojmo 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
12. Bouša, 16. Križko, 35. Culka, 51. Nekola - 18. Houbal, 48. Janků, 52. Řiháček. Konečný stav série: 3:1.