Česká florbalistka Tereza Urbánková v duelu se Švédskem.

České florbalistky prohrály na závěr EFT se Švédskem 1:13

• 0
České florbalistky zakončily vystoupení na turnaji Euro Floorball Tour ve švýcarském Schaffhausenu porážkou se Švédskem 1:13.

Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na jednoznačné výhře úřadujících mistryň světa podílela Sofia Joelssonová. Švédky bez ztráty bodu turnaj ovládly.

Český tým, který si po úvodním debaklu se Švýcarskem (2:12) spravil v sobotu chuť výhrou nad Finskem (4:3), se přitom dostal po dvou minutách do vedení. Na trefu Urbánkové ale reagovaly favoritky ještě v úvodní části čtyřmi brankami.

V osmé minutě vyrovnala Augustssonová a za 41 vteřin otočila stav Lundströmová. V 15. minutě se při vyloučení Enenkelové trefila Joelssonová a za dalších 45 sekund skórovala Eiremová.

Ve druhém dějství překonaly Švédky debutující gólmanku Příleskou pětkrát, přičemž Joelssonová dvěma góly dovršila hattrick. V 48. minutě přidala desátou branku Švédska Eiremová a po ní se trefily ještě Lundströmová, Rasmussenová a Karlssonová.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Schaffhausenu (Švýc.)

Česko - Švédsko 1:13 (1:4, 0:5, 0:4)
Branky a nahrávky:
2. Urbánková (Ratajová) - 8. Augustssonová (Joelssonová), 9. Lundströmová (Sundbergová), 15. Joelssonová (Wijková), 16. Eiremová (Anderssonová), 24. Joelssonová (Augustssonová), 28. Bobergová (Karlssonová), 38. Anderssonová (Rasmussenová), 39. Sjödinová (Fjellstedtová), 39. Joelssonová (Eiremová), 48. Eiremová (Anderssonová), 53. Lundströmová (Karlssonová), 54. Rasmussenová (Fjellstedtová), 56. Karlssonová. Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 213.

Švýcarsko - Finsko 4:5 po sam. nájezdech (0:3, 2:1, 2:0 - 0:0)

Juniorky: ČR - Švédsko 3:9 (1:4, 1:4, 1:1).

Konečné pořadí: 1. Finsko 3 zápasy/9 bodů (skóre 22:9), 2. Švédsko 3/6 (22:10), 3. Švýcarsko 3/3 (13:23), 4. ČR 3/0 (11:26).