Tom Ondrušek (vpravo) v reprezentačním dresu, ilustrační foto

Tom Ondrušek (vpravo) v reprezentačním dresu, ilustrační foto | foto: Michal Šula, MAFRA

Florbalisté Chodova rozdrtili Vinohrady, Ondrušek si připsal osm bodů

• 2
Florbalisté Chodova rozdrtili v dohrávce 15. kola superligy v pražském derby Sokol Královské Vinohrady 13:4, osmi body za dvě branky a šest asistencí se na tom podílel útočník Tom Ondrušek. Šest bodů za čtyři trefy a dvě asistence zaznamenal Marek Vávra. Chodov si upevnil čtvrté místo, Vinohrady zůstaly předposlední.

Sparta v dalším pražském derby v předehrávce 17. kola podlehla Tatranu Střešovice 2:7 a promarnila šanci dostat se do čela tabulky před Mladou Boleslav.

Sokol v dopoledním duelu, věnovaném studentům, před 512 diváky v hale na Jižním Městě držel v úvodní třetině s favoritem krok a vedl po ní dokonce 3:2. Do poloviny utkání držel ještě vedení 4:3, ale Chodov jeho odpor zlomil pěti góly mezi 31. a 37. minutou.

„Dnes jsme měli dobré nasazení, ale ze začátku jsme se bohužel sami sráželi chybami. Od druhé třetiny jsme je odbourali a pak už jsme florbalem bavili sebe i fanoušky. Děkujeme Gymnáziu Opatov za skvělou atmosféru,“ řekl trenér Chodova David Podhráský webu Českého florbalu.

„První třetina byla z naší strany poměrně slušná. Bohužel jsme na ten výkon nedokázali navázat ve zbytku zápasu,“ uvedl kouč Vinohrad Michal Pazdera.

Ondrušek se posunul na druhé místo produktivity superligy s 48 body za 32 branek a 16 asistencí. Na vedoucího Jiřího Curneyho z Mladé Boleslavi ztrácí osm bodů.

Sparta prohrála podruhé za sebou a zůstává druhá o skóre. „Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že budeme mít po sedmnácti kolech čtyři prohry a budeme mít 40 bodů, tak bych si říkal, že je to moc hezká představa. Musíme si vážit toho, co máme, a z posledních dvou zápasů se během pauzy poučit a oklepat,“ uvedl trenér Sparty Ondřej Kašpárek.

FAT PIPE Florbal Chodov - TJ Sokol Královské Vinohrady 13:4 (2:3, 5:1, 5:0)

Branky: 12:10. Koutný (T. Vávra), 17:35. Mikeš (Ondrušek), 30:14. Matejčík (Pražan), 31:45. M. Vávra (Ondrušek), 33:35. Řezáč (T. Vávra), 35:20. Pražan (Ondrušek), 36:35. Mikeš (Ondrušek), 47:10. M. Vávra (Ondrušek), 49:36. Ondrušek (M. Vávra), 53:26. M. Vávra (Ondrušek), 56:56. Ondrušek (M. Vávra), 59:47. M. Vávra (Pražan) - 07:17. O. Stuchlík (Hanák), 16:35. Svoboda (Gregor), 18:24. Gregor (Vnuk), 20:45. Svoboda (Kachnič). Rozhodčí: Lukáš Čížek, Lukáš Laštovička. Diváci: 512.

FAT PIPE Florbal Chodov Barák (Frühbauer) – Maxa, Pražan, Kašovský, T. Vávra, Doubek, Strnad – Mikeš, Koutný, M. Vávra – Ondrušek, Řezáč, Matejčík – Krbec, Plíhal.

TJ Sokol Královské Vinohrady Weissgarber (Mazák) – Jelínek, Vnuk, D. Záň, O. Stuchlík, Houra – Kachnič, Linhart, Gregor – Hartman, Skřivánek, Hájek – Hanák, Z. Stuchlík, J. Záň – Rossi, Svoboda, Entlicher – Harnesk.

ACEMA Sparta Praha - Tatran Teka Střešovice 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)

Branky: 32:18. Svatoš (Ujhelyi), 46:53. Košir (Svatoš) - 02:13. Jak. Kolísko (Sládeček), 05:26. Kreysa (Ullmann), 14:36. Pixa (Langer), 30:35. Švéda (Slavík), 47:11. Váňa (Jak. Kolísko), 50:39. Tlapák (Langer), 57:03. Pixa (Langer). Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek. Diváci: 252.

ACEMA Sparta Praha Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Čermák, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek – Ujhelyi, Zouzal, Košir – Bína, Pažák, Svatoš – Burian, Krejča, Časar – Veselý, Pruner.

Tatran Teka Střešovice Mich. Rebro (Fibiger) – Mühlfait, Sládeček, Jak. Kolísko, Mochan, Piták, Ullmann – Tlapák, Kreysa, Sádlo – Slavík, Langer, Pixa – Švéda, Váňa, Marek Beneš.