Momentka z druhého semifinále play-off florbalové Livesport Superligy mezi...

Momentka z druhého semifinále play-off florbalové Livesport Superligy mezi Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a Chodovem. | foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

Florbalisté Mladé Boleslavi a Vítkovic jsou krok od superfinále

• 0
Florbalisty Mladé Boleslavi i Vítkovic dělí v superlize shodně jediná výhra od postupu do superfinále. Středočeši v třetím semifinálovém utkání vyhráli v Praze nad Chodovem 5:4 v prodloužení a Ostravané také v metropoli zdolali Spartu 8:7 po samostatných nájezdech. Za stavu 3:0 pro favority pokračují série opět v Praze v neděli.

„My jsem takový vývoj očekávali. Byl to třetí zápas venku, čekali jsme, že to bude asi ten nejtěžší v sérii. Bohužel nějakou naší produktivitou se zápas vyvíjel takhle, že byl Chodov celý zápas na dostřel, bylo to vyrovnané, hrálo se prodloužení, ale o to cenější výhra je,“ prohlásil útočník Mladé Boleslavi Jakub Bína.

Mladá Boleslav, která suverénně ovládla základní část, drží sérii neporazitelnosti už 32 utkání. Do superfinále se může dostat počtvrté za sebou a celkově popáté v historii. Jediný titul získala Mladá Boleslav v roce 2018 a v boji o zlato byla i v letech 2015, 2017 a 2019. Letošní účast si může zajistit už v neděli.

Favorit vedl už v osmé minutě 2:0, ale ještě v první třetině Pražané srovnali krok. Sedm sekund před koncem druhé části se hosté opět radovali díky kanonýrovi Jiřímu Curneymu, ale na startu třetí části odpověděl Marek Vávra a po trefě Daniela Šebka z přesilovky pěti proti třem vynutil prodloužení Petr Majer. V nastavení vysunul Milan Tomašík Martina Tokoše, který rozhodl blafákem do bekhendu.

„Bylo to smolné utkání. Dnes jsme podali asi nejlepší výkon. Kluci se vymačkali do maxima, ale bohužel rozhodující moment Boleslav zvládla líp. Zase jsme ale udělali chyby, které se v semifinále play off stát nesmí. Když se nám je povede ze hry odstranit, tak pořád můžeme myslet na to, že uhrajeme zítřejší zápas. A pak se můžeme koukat dál,“ řekl trenér Chodova David Podhráský.

Sparta proti Vítkovicím po lepším vstupu do utkání dvakrát vedla, ale hosté mezi 11. a 26. minutou otočili stav na 4:2. Potom vedli ještě dvakrát dvoubrankovým rozdílem, ale Pražané si vynutili prodloužení. Hattrickem se na tom podílel Lukáš Ujhelyi a na 7:7 srovnal v čase 58:24 Radim Křenek. V šesté sérii nájezdů ale rozhodl Jan Šebesta.

Vítkovice, které obhajují titul z roku 2019, útočí na třetí superfinále za sebou a celkově sedmou účast v boji o zlato v jediném utkání. Celkově usilují o osmý titul.

Livesport superliga florbalistů

semifinále play off; 3. zápasy

Chodov – Mladá Boleslav 4:5 v prodl. (2:2, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 12. Plíhal, 18. Řezáč, 42. M. Vávra, 48. Majer – 1. Hemerka, 8. J. Bína, 40. Curney, 45. D. Šebek, 66. Tokoš. Stav série: 0:3.

Sparta Praha – 1. SC Vítkovice 7:8 po sam. nájezdech (2:3, 2:2, 3:2 - 0:0)
Branky: 40., 42. a 51. L. Ujhelyi, 4. Pažák, 10. Juha, 28. Kareš, 59. Křenek – 8. a 16. R. Gattnar, 11. a 26. Matejčík, 39. Besta, 42. Nehera, 49. Delong, rozhodující sam. nájezd Jan Šebesta. Stav série: 0:3.

FAT PIPE Florbal Chodov - Předvýběr.CZ Florbal MB 4:5P (2:2, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 11:51. Plíhal (Maxa), 17:02. Řezáč (Strnad), 41:38. M. Vávra (Majer), 47:29. Majer (M. Vávra) - 00:25. Hemerka (Bína), 07:41. Bína (Curney), 39:53. Curney (Hemerka), 44:35. Šebek (Tomašík), 65:04. Tokoš (Tomašík). Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka. Stav série: 0:3

FAT PIPE Florbal Chodov Šimůnek (Hodík) – Maxa, T. Vávra, Sýkora, J. Bauer, Dufek, Horký, Podhráský, Strnad – Mikeš, Plíhal, Vošta – M. Vávra, Ondrušek, Řezáč – Pergler, Eremiáš, Majer – J. Koutný.

Předvýběr.CZ Florbal MB L. Bauer (Musil) – Suchánek, Řehoř, Krzyžanek – Šebek, Tomašík, Komárek – Tadeáš Chroust, Tomáš Chroust, Bína – Tokoš, Korych, Gruber – Höffer, Zoufalý, Curney – Zakonov, Natov, Hemerka.

ACEMA Sparta Praha - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:8N (2:3, 2:2, 3:2 - 0:0)pen. 3:4

Branky: 03:40. Pažák (Čermák), 09:06. Juha (Zouzal), 27:59. Kareš, 39:15. Ujhelyi (Krbec), 41:16. Ujhelyi (Pažák), 50:37. Ujhelyi, 58:24. Křenek (Marvánek) - 07:24. Gattnar (Jan Šebesta), 10:37. Matejčík (Hájek), 15:27. Gattnar, 25:56. Matejčík (Sidunov), 38:25. Besta (Matejčík), 41:59. Nehera (Sladký), 48:49. Delong (Šindler), 70:00. Jan Šebesta. Rozhodčí: Jakub Formánek a Vlastimil Šolc. Stav série: 0:3

ACEMA Sparta Praha Mart. Beneš (Pelech) – Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek, Dolejš, Pruner, Dibelka – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi – Zouzal, Beneš, Pažák – Čermák, Kareš, Krbec – Hurt.

1. SC TEMPISH Vítkovice Souček (Jasiok) – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek – Čonka-Skyba, Choma, Gattnar – Sladký, Sidunov, Šindler – Švajný, Hájek, Bräuer – Delong, Matejčík, Besta – Kaleta.