Momentka z 2. čtvrtfinále play-off florbalové Livesport Superligy mezi Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a Black Angels. | foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

Boleslav porazila opět Black Angels, Curney vyrovnal s 95 góly rekord

• 0
Florbalisté favorizované Mladé Boleslavi vyhráli ve druhém utkání čtvrtfinále play off superligy nad Black Angels 9:5 a vedou v sérii na čtyři vítězství 2:0 na zápasy. Pěti body za dvě branky a tři asistence k tomu pomohl Daniel Šebek. Po dvou gólech vítězů dali i Milan Tomašík a Jiří Curney, který s 95 brankami vyrovnal historický rekord play off Milana Fridricha.

Vítěz základní části Mladá Boleslav po sobotní vysoké výhře 16:6 tentokrát v utkání tolik nekralovala. Sice vedla už ve 4. minutě po gólech Tomašíka a Curneyho 2:0, ale Pražané do poloviny první třetiny díky Jakubu Renčínovi a Jakubu Hromadovi odpověděli. Na gól Martina Tokoše pak zareagoval po 24 sekundách druhé části Tomáš Hanák.

Mezi 25. a 32. minutou ale favorit unikl do tříbrankového náskoku po trefách Jana Řehoře, Martina Tokoše a Curneyho, který využil přesilovou hru a vyrovnal Fridricha.

Jednatřicetiletý Curney tak drží ofenzivní rekordy v základní části v bodech (736), gólech (404) i asistencích (332) a v play off v produktivitě (273) i brankách. Na 95 gólů potřeboval 91 utkání, Fridrich je dal ve 114 duelech. Mezi nejlepšími nahrávači bojů o titul je Curney se 78 asistencemi druhý za svým současným trenérem Petrem Novotným (96).

Hosté se díky gólu v přesilovce Jana Hněvkovského na začátku závěrečného dějství vrátili do hry, a přestože Tomáš Hanák neproměnil trestné střílení, tak Matouš Burian vzápětí snížil na rozdíl jediné branky. Na to ale zareagoval Tomašík, přesilovku pak využil Jan Natov a výsledek dovršil Šebek.

„Druhý zápas byl odlišný oproti sobotě, kdy jsme to po polovině zápasu zlomili. Tentokrát jsme neproměnili některé šance, Black Angels se na začátku třetí třetiny dotáhli na rozdíl jedné branky a my jsme trochu znervózněli. Naštěstí jsme se vrátili ke své hře a závěr byl poměrně poklidný,“ řekl mladoboleslavský obránce Filip Zakonov.

Vítkovičtí obhájci titulu z roku 2019 také i podruhé doma uspěli a po sobotní výhře 7:4 vyhráli v městském derby nad FBC Ostrava 6:0. Po gólu a asistenci si připsali Jiří Besta, Lukáš Hájek a Marek Bräuer. Brankář Lukáš Souček udržel díky 26 úspěšným zákrokům čisté konto.

V pražských derby je jasné, že se budou hrát minimálně i páté zápasy. Tatran Střešovice zdolal Spartu 6:4 a odpověděl na úvodní prohru 5:7. Dvěma góly a asistencí pomohl k výhře Milan Meliš a brankou a dvěma přihrávkami Filip Langer.

„Vytvořili jsme si docela náročně tříbrankový náskok a během pár minut jsme ho ztratili, což by nás za normálních okolností asi složilo, ale ustáli jsme to dobře a nakonec jsme to dotáhli tam, kam jsme chtěli,“ uvedl Meliš.

Bohemians přivítali zpět v sestavě po jednozápasovém trestu za červenou kartu ofenzivního lídra Filipa Formana. Bez něj prohráli v sobotu 5:9, dnes zvítězili 8:5. Filip Forman k tomu přispěl dvěma asistencemi. Hlavní hvězdou večera byl se čtyřmi trefami a jednou přihrávkou Jakub Šárka.

„Je to i obrovská zásluha celé lajny, že mi dneska nahrávali úplně do prázdné branky. A asi i trochu štěstí, ale samozřejmě se tomu musí jít i trochu naproti,“ prohlásil Šárka, který měl v prvním duelu bilanci 2+2.

Livesport superliga florbalistů

čtvrtfinále play off; 2. zápasy

Mladá Boleslav - Black Angels 9:5 (3:2, 3:1, 3:2) Branky: 3. a 49. Tomašík, 4. a 32. Curney, 14. a 53. D. Šebek, 25. Řehoř, 30. Tokoš, 51. Natov - 8. Renčín, 10. Hromada 21. T. Hanák, 42. Hněvkovský, 44. Burian. Stav série: 2:0.

1. SC Vítkovice - FBC Ostrava 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Branky: 2. Čonka-Skyba, 20. R. Gattnar, 21. Delong, 35. Hájek, 37. Besta, 57. Bräuer. Stav série: 2:0.

Tatran Střešovice - Sparta Praha 6:4 (1:0, 2:0, 3:4)
Branky: 8. a 32. Meliš, 27. Šindelář, 54. Piskáček, 60. Langer, 60. Brautferger - 43. a 49. Marvánek, 43. Juha, 54. L. Ujhelyi. Stav sére: 1:1.

FBŠ Bohemians - Chodov 8:5 (1:3, 2:1, 5:1)
Branky: 21., 23., 43. a 49. Šárka, 46. a 59. Buršík, 6. Vojtíšek, 56. Pěnička - 35. a 59. J. Bauer, 1. Eremiáš, 9. J. Koutný, 10. Majer. Stav série: 1:1.