Gólová radost florbalistů Chodova

Gólová radost florbalistů Chodova | foto: Český florbal

Chodov zdolal Liberec a vede superligu před Mladou Boleslaví

• 0
Florbalisté Chodova zdolali v 5. kole superligy doma Liberec 4:3 a vedou tabulku bez ztráty bodu o skóre před Mladou Boleslaví. Třetí Sparta ztrácí bod, v pondělní dohrávce zdolala Bohemians 7:6 v prodloužení.

Chodov vedl už ve 24. minutě 4:0 a přes finiš Liberce výhru udržel. „Jsou to nakonec zlaté body. V první třetině jsme hráli poměrně dobře, ale od začátku druhé měl náš výkon sestupnou tendenci a na konci bylo vyrovnání ve vzduchu. Musíme být rádi za výhru, ale předvádět musíme daleko víc,“ řekl trenér Chodova David Podhráský.

Sparta porazila v pražském derby Bohemians 7:6 v prodloužení. V čase 61:11 rozhodl útočník Jan Marvánek, který dovršil hattrick.

Sparta třikrát vedla o dvě branky, ale 12 sekund před koncem třetí třetiny zajistil Bohemians jednobodový zisk Viktor Kopecký. „Byl to klasický zápas s Bohemkou. V defenzivě jsme udělali pár chyb, na kterých budeme v tréninku pracovat. V útoku se postupně projevují věci, které nacvičujeme,“ řekl asistent trenéra Sparty Radek Skalička.

Do haly na Podvinném mlýně zavítalo 762 diváků. „Náš výkon nebyl dobrý, šťastným gólem jsme si vybojovali bod. Prodloužení je o úvodní buly a ta se nám nepovedla,“ prohlásil asistent trenéra Bohemians Martin Forman.

FAT PIPE Florbal Chodov - FBC Liberec 4:3 (3:0, 1:0, 0:3)

Branky: 03:36. Maxa (Ondrušek), 04:43. Plíhal (Koutný), 15:27. Mikeš (M. Vávra), 24:14. Pražan (Podhráský) - 46:23. Valeš (Ferdan), 54:27. Kopecký (Kološ), 55:28. Ferdan (Kopecký). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka.

FAT PIPE Florbal Chodov Mich. Rebro (Šimůnek) – Pražan, Maxa, Doubek, T. Vávra, Sýkora, Podhráský, Strnad – Mikeš, Vošta, M. Vávra – Ondrušek, Řezáč, Koutný – Matejčík, Eremiáš, Koutný – Krbec, Plíhal.

FBC Liberec Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Kološ, Kroupa – Kopecký, Kárník, Valeš – Leksa, Daněk, Hejduk – Rozkovec, Böhm, Baudisch – Ferdan, Šoltys, Kořínek – Balatka.

ACEMA Sparta Praha - FbŠ Bohemians 7:6P (1:1, 2:1, 3:4 - 1:0)

Branky: 05:23. Marvánek (Kolstrunk), 28:29. Křenek, 38:32. Kolstrunk, 42:29. Pruner (Čermák), 44:22. Marvánek (Čermák), 53:12. Pažák (Kolstrunk), 61:11. Marvánek (Bartoš) - 05:59. Buršík (Šárka), 22:00. Cabejšek (Růžek), 43:32. Krbec (Cabejšek), 47:47. Šárka, 53:56. Ďopan (Šebek), 59:48. Kopecký. Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl. Diváci: 762.

ACEMA Sparta Praha Mart. Beneš (Čermák) – Ježek, Bartoš, Kozák, Marvánek, Zeman, Křenek – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi – Zouzal, Velc, Burian – Lang, Čermák, Pruner – Čáp, Veselý, Pažák.

FbŠ Bohemians Hyršl (Kotouček) – Zezulka, Dobisík, Forman, Vojtíšek, Šefčík, Kuncman, Čihák, Cabejšek, Ďopan, Krbec – Šebek, Krebner, Kopecký – Buršík, Pěnička, Forman – Růžek, Šárka.

HU-FA Panthers Otrokovice - Tatran Teka Střešovice 4:3 (4:1, 0:1, 0:1)

Branky: 01:54. Kittel (Pešat), 07:16. Červenka (Vykopal), 09:51. Gál (Kvapil), 15:24. Gál (Kvapil) - 05:53. Kreysa (Langer), 34:19. Kreysa (Meliš), 49:09. Ja. Kolísko (Langer). Rozhodčí: Lukáš Čížek – Lukáš Laštovička. Diváci: 336.

HU-FA Panthers Otrokovice Majrich (Michaljovič) – Kostka, Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil – Červenka, Jurčík, Vykopal, Hrabal, Szweda, Koláčný, Gál, Kittel, Pešat , Kostolány, Haša, Petřík, Nehila.

Tatran Teka Střešovice Frühbauer (Kříž) – Tlapák, Mühlfait, Ja. Kolísko, Sádlo, Sládeček, Pánek – Kreysa, Řezník, Jak. Kolísko ,Langer, Havlas, Pixa , Šrámek, Josef Novák, Meliš , Brautferger, Švéda, Šindelář.