Jiří Curney (vpravo) slaví gól boleslavských florbalistů se spoluhráčem Petrem...

Jiří Curney (vpravo) slaví gól boleslavských florbalistů se spoluhráčem Petrem Krzyžankem. | foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

Curney pomohl hattrickem k výhře florbalistů Mladé Boleslavi

• 0
Florbalisté Mladé Boleslavi i díky hattricku Jiřího Curneyho zdolali ve 21. kole superligy Českou Lípu vysoko 8:0 a svůj náskok v čele tabulky před druhými Vítkovicemi navýšili už na 12 bodů. Úřadující mistr zdolal Otrokovice 5:4 až v prodloužení díky obratu ze stavu 2:4.

Curney si připsal i přihrávku a jako druhý hráč v historii dosáhl na 300 asistencí v základní části nejvyšší soutěži. Rekordmanem je jeho současný trenér Petr Novotný s 307 asistencemi.

S 55 body a 34 góly si upevnila opora Středočechů vedení v produktivitě i tabulce střelců. Curney je rekordmanem s 678 body i 378 brankami v základní části superligy.

„Myslím, že čtrnáctidenní herní pauza se na začátku zápasu projevila, ale ve hře jsme zůstali trpěliví a ve třetí třetině jsme šance proměnili. Je potřeba říct, že proti takto stažené obraně se hrozně těžko útočí,“ řekl kouč Mladé Boleslavi Novotný.

O výhře Vítkovic, které v utkání třikrát dotahovaly ztrátu, rozhodl v čase 61:42 Jan Šebesta. „Byla to zasloužená výhra. Škoda, že až v prodloužení. Šance i tlak byly,“ uvedl trenér Vítkovic Pavel Brus, jehož tým minulý týden hrál doma Pohár mistrů a podlehl švédské Storvretě 1:11 a finskému Classic 3:6.