BOLESLAV PROTI LIBERCI. Útočník domácích florbalistů Jan Natov slaví úvodní gól. | foto: Štěpán Tomš

Mladá Boleslav se po výhře nad Otrokovicemi dostala do čela superligy

• 0
Florbalisté Mladé Boleslavi porazili v 5. kole superligy doma Otrokovice 9:4 a dostali se do čela tabulky o dva body před Pardubice, které podlehly na hřišti Vítkovic 4:5 v prodloužení.

Vítkovice se na svého soupeře na třetím místě bodově dotáhly. Duel mistrovského Chodova s FBC Ostrava v Náchodě se nehrál, protože hostujícímu týmu se cestou porouchal autobus.

V dresu Mladé Boleslavi si připsal hattrick Jan Natov a čtyři body za gól a tři asistence nasbíral Jiří Curney. Díky asistenci překonal mladoboleslavský útočník Petr Novotný s 298 přihrávkami z 246 utkání historický rekord základní části Petra Skácela, který dosáhl 297 asistencí v 275 zápasech.

„Byla to nakonec zasloužená výhra. Nebýt toho, že jsme první dvě minuty druhé třetiny zůstali ještě v šatně, tak jsme mohli mít zápas pod mnohem větší kontrolou,“ řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českého florbalu.

Pardubice po porážce 4:5 s Mladou Boleslaví v minulém kole prohrály podruhé za sebou. Duel rozhodl v čase 63:34 Josef Rýpar. „Zápas vypadal jako šachová partie. Bereme bodík, ale podle mého názoru bychom si zasloužili víc,“ uvedl trenér Pardubic Milan Koubek.

Šesti body za tři branky a stejný počet asistencí zařídil výhru Liberce v Ústí nad Labem 10:8 útočník Lukáš Veselý. Šestnáctinásobný mistr Tatran Střešovice podlehl na hřišti nováčka České Lípy 4:5 v prodloužení a v pátém utkání sezony utrpěl třetí prohru.