Florbalisté se vrátí bez medaile. Dvakrát vedli, ale dostali osm gólů

  • 180
Během úvodních čtyř minut dvakrát vedli. Když následně prohrávali, ještě srovnali na 3:3. Pak už ale dotahovali marně. Čeští florbalisté v souboj o bronz z mistrovství světa podlehli Švýcarsku nakonec 5:8 a z Lotyšska se vrátí bez medaile.

Ještě v čase 55:30 florbalisté v medaili věřili. Bleskově využili přesilovku, kdy za hru rukou dostal dvě minuty švýcarský bek Bischofberger. Curneyho střelu z pravé strany vyrazil gólman Meier k Jendrišákovi, který zblízka doklepl míček do branky.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Snížil tak na 5:6, na rozdíl jediného gólu, podobně jako předtím Tokoš, který dotahoval na 4:5. Ale vyrovnat už se českému týmu nepodařilo. Naopak během 58. minuty ještě dvakrát inkasoval.

Nejprve se Rüger z pravé strany vrhl před branku a mezi rukou a tělem střídajícího brankáře Součka procedil míček k bližší tyči. Češi se vrhli do útoku, čehož využil Mauer, který běžel sám na branku a úspěšně dotáhl svou kličku do forhendu a stanovil konečné skóre z českého pohledu na 5:8.

„Proměněná přesilovka nám pomohla, ale ten další gól na 5:7 byl asi moc. Skoro celý zápas jsme dotahovali, když jsme dokázali snížit, tak nám zase odskočili. Spálili jsme hodně šancí. Oni jich měli taky hodně, Lukáš Souček nás podržel. My jsme ty šance neproměnili a Švýcaři bohužel jo,“ litoval po zápase kapitán Jan Jelínek.

Fotogalerie

Přitom úvod měli Češi skvostný.

Ze zápasu uteklo pouhých 43 vteřin, když po chybě Švýcarů v rozehrávce šli Šebek s Curneym dva na jednoho, první jmenovaný přihrál na pravou stranu a Curney trefil odkrytý kout branky.

Švýcaři sice rychle srovnali, ale vzápětí přišel další český úder. Beneš před brankou našel Ondruška, ten si chvíli počkal a pak dostal míček do branky.

Náskok českým florbalistům ovšem vydržel ani ne dvě minuty a do vedení už se v dalším průběhu nedostali. Prohrávali 2:3, to Kafku vystřídal Souček, srovnali na 3:3 a dál už jen dotahovali: na 4:5, na 5:6.

„Byli jsme na začátku o parník lepší, přesto byl po první třetině stav 2:3, tam byl první problém. Měli jsme vést o dva tři góly minimálně,“ řekl útočník Tom Ondrušek.

Švýcaři si díky medaili zajistili i účast na Světových hrách, které se uskuteční v červenci 2017 ve Vratislavi. Doplnili tak pořádajícího Polsko, další medailisty turnaje Švédsko a Finsko, také Česko, které si účast zajistilo jako nejlépe umístěná sousední země, a nejlepší mimoevropský tým USA.

MS florbalistů v Rize

Souboj o třetí místo

Česko - Švýcarsko 5:8 (2:3, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky:
1. Curney (Šebek), 4. Ondrušek (M. Beneš), 29. Jendrišák (Šebek), 47. Tokoš (Veltšmíd), 56. Jendrišák (Curney) - 1. Ch. Meier (Antener), 6. Braillard (Graf), 12. Camenisch (Rüegger), 35. Maurer (Antener), 38. Ch. Meier (Antener), 50. Maurer (M. Hofbauer), 58. Rüegger (Braillard), 58. Maurer (Ch. Meier). Rozhodčí: Andersson, Wissman (oba Švéd.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6870.

Česko: Kafka (12. Souček) - Jelínek, Němeček, Veltšmíd, Suchánek, Šešulka, Kološ - Curney, Jendrišák, Šebek - Tokoš, Tomašík, Sladký - M. Beneš, Dóža, Ondrušek - od 50. navíc Matejčík. Trenéři: Radim Cepek a Radek Sikora.

Švýcarsko: P. Meier - Zürcher, Camenisch, Bischofberger, Kuchen, Graf, Berry - Rüegger, M. Hofbauer, Scalvinoni - Maurer, Ch. Meier, Antener - Buchli, Braillard, Laely. Trenéři: David Jansson a Esa Jussila.