Radost švédských florbalistů

Radost švédských florbalistů | foto: Martin Flousek/ceskyflorbal.cz

Švédové na florbalovém mistrovství světa pojedenácté prošli do finále

• 3
Dvě třetiny se mohli obávat o výsledek, pak však florbalisté Švédska ukázali svou sílu. V semifinále světového šampionátu v Rize vyhráli nad Švýcarskem 7:2 a i pojedenácté si zahrají finále. V neděli budou útočit na devátý triumf v souboji s vítězem utkání Finsko vs. Česko.

Švédové vyhráli na MS sedmnáctý zápas za sebou. Celkově našli na šampionátech v 64 utkáních přemožitele jen dvakrát - v obou případech je zdolalo Finsko ve finále v letech 2008 a 2010.

Švýcaři jako jediný další celek dokázali se Švédy jednou neprohrát, když v roce 2006 v Malmö uhráli remízu.

Švýcaři drželi po dvou třetinách naději na zápis do historie. Švédsku patřila první třetina a do vedení jej dostal v šesté minutě díky dorážce Kim Nilsson. Po 83 sekundách zvýšil střelou z otočky k levé tyči Eriksson.

Ve druhé třetině smazali ztrátu Scalvinoni a Bischofberger, ale favorit překvapení nepřipustil. Ve 45. minutě se trefil Enström, za čtyři minuty pojistil vedení při Camenischově vyloučení Galante Carlström a skóre pak ještě navýšili Enström, Larsson a Kim Nilsson.

Mistrovství světa florbalistů v Rize

Semifinále:
Švédsko - Švýcarsko 7:2 (2:0, 0:2, 5:0)
6. a 60. K. Nilsson, 45. a 57. Enström, 7. Eriksson, 49. Galante Carlström, 59. Larsson - 25. Scalvinoni, 34. Bischofberger. Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 5 774.

15:30 semifinále: ČR - Finsko.