Radost boleslavských florbalistů

Radost boleslavských florbalistů | foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

Florbalisté Mladé Boleslavi zvítězili na hřišti Vítkovic a vedou superligu

• 0
Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v dohrávce 22. kola superligy nad dosud vedoucími Vítkovicemi 6:4 a posunuli se před ně o tři body. Středočeši si připsali 18. vítězství za sebou. Prohráli jen v prvním duelu sezony právě s Vítkovicemi, kterým podlehli doma 5:8. Po dvou gólech Mladé Boleslavi vstřelili Tadeáš Chroust a Jakub Bína, za poražené skóroval dvakrát Rostislav Gattnar.

Mladá Boleslav v polovině úvodního dějství vedla 2:0 díky brankám Tadeáše Chrousta a Patrika Suchánka, který se prosadil krátce po skončení přesilové hry.

„Do zápasu jsme vstoupili celkem slušně. Hráli jsme to, na co nás trenér (Petr Novotný) připravoval. Moc jsme Vítkovice nepouštěli do šancí, i když tam měly pár akcí. Ve druhé třetině jsme trošku vypnuli, ale pak jsme se do hry vrátili a dovedli jsme to do vítězného konce,“ řekl Tadeáš Chroust.

Za domácí snížil dvě sekundy před koncem úvodní části Adam Delong, ale Středočeši v polovině utkání během 100 vteřin unikli díky gólům Martina Tokoše a Tadeáše Chrousta do vedení 4:1. Na Gattnarovo snížení odpověděl Bína, který v 52. minutě v oslabení upravil i na 6:2. Porážku ještě zmírnili Gattnar a Jakub Hubálek.

Pro Vítkovice to byl kvůli koronavirové nákaze v týmu první zápas od 11. ledna. „Byla vidět pauza, bylo tam hodně technických chyb. Dostali jsme tři góly z nějakých našich minel. Na konci jsme se trošku chytli, ale bylo to hodně nepřesné utkání z naší strany,“ uvedl kouč Vítkovic Pavel Brus. Pátý Chodov vyhrál v předehrávce 24. kola na hřišti posledních Otrokovic 8:7 až v prodloužení. Čtyřmi góly zazářil v dresu Pražanů Petr Majer a pět bodů za gól a čtyři asistence si připsal Marek Vávra. Svým druhým gólem v utkání rozhodl po 19 sekundách nastavení Tom Ondrušek, který si připsal celkem tři body a osamostatnil se na druhém místě historické tabulky produktivity základní části nejvyšší soutěže.

Osmadvacetiletý Ondrušek má na kontě 514 bodů za 316 branek a 198 asistencí z 234 utkání. Překonal bývalou oporu FBC Ostrava Petra Skácela, který nasbíral 511 bodů za 214 gólů a 297 přihrávek ve 275 duelech. Suverénním lídrem je Jiří Curney z Mladé Boleslavi, který má 726 bodů za 400 branek a 326 asistencí z 328 utkání.

Na šesté místo před Spartu se posunul FBC Ostrava, který zdolal v dohrávce 18. kola dvanácté Pardubice 5:4. V přímém souboji o osmé místo vyhrál Liberec v Praze nad Black Angels 6:5. V 57. minutě o tom rozhodl Vojtěch Wiener, autor i dvou asistencí. Dvě branky a jednu přihrávku si za Liberec připsal Martin Čermák.