Boleslavský útočník Petr Novotný (vpravo) vede míček v utkání proti Střešovicím. | foto: Štěpán Tomš

První ztráta boleslavských florbalistů. V prodloužení podlehli Tatranu

• 0
Florbalisté Mladé Boleslavi podlehli v dohrávce 6. kola superligy doma s Tatranem Střešovice 4:5 v prodloužení a zaznamenali první ztrátu v sezoně. Středočeši, kteří obhajují vítězství v základní části, ztrácejí na vedoucí Vítkovice tři body, ale stále mají ještě jeden zápas k dobru.

Střešovice v utkání vedly třikrát o dvě branky, ale ve 44. minutě vyrovnal Tomáš Chroust na 4:4. V čase 64:09 rozhodl ve prospěch Pražanů Marek Beneš, který se v utkání trefil dvakrát stejně jako jeho spoluhráč Filip Ullmann i mladoboleslavský Jakub Gruber.

„Soupeře jsme dnes zbytečně pouštěli do velkého množství brejků. O tři body nás připravily neproměněné šance,“ řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českého florbalu.

Šestnáctinásobný český mistr Tatran se po třetí výhře ze šesti zápasů v sezoně posunul na osmé místo. „Dnes jsme se odpíchli od dobré obrany, kterou výborným výkonem podpořil gólman Kafka. Konečně jsme k tomu přidali i trochu efektivity a týmového ducha. Věřím, že to tým nakopne k lepším výsledkům,“ uvedl kouč Střešovic Luděk Beneš.

Technology Florbal MB - Tatran Střešovice 4:5P (0:1, 3:3, 1:0 - 0:1)

Branky: 23:46. Gruber (Krajcigr), 25:37. Gruber (Krajcigr), 37:11. Tomašík (Jelínek), 43:14. To. Chroust (Curney) - 02:35. Ullmann, 20:54. Ullmann (Meliš), 25:09. Slavík (Meliš), 27:39. Marek Beneš (Ullmann), 64:09. Marek Beneš (Vítovec). Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl.

Technology Florbal MB Bauer (Rytych) – Novák, Krzyžanek, Kološ, Jelínek, Řehoř, Zakonov – Bína, Curney, Gruber – Ta. Chroust, To. Chroust, Krajcigr – Natov, Netrefa, Novotný (C) – Pluhař, Rožnovják, Tomašík.

Tatran Střešovice Blaha (Kafka) – Deutsch (C), Švejkovský, Svačinka, Mühlfait, Marek Beneš, Vítovec, Tlapák, Ja. Kolísko – Brautferger, Váňa, Ullmann – Gašparík, Jak. Kolísko, Kubovič – Meliš, Nehila, Slavík – Jiř. Kolísko.