ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jaroslav Appeltauer

Vzhůru do Malmö. Florbalisté Liberce vyrazili na herní kemp do Švédska

  • 0
Ve středu večer odehráli florbalisté Liberce proti Ústí nad Labem poslední utkání skupiny C Českého poháru. Nešlo už o postup, ale jen o prestiž. Hned brzy ráno po utkání vyrazili třemi dodávkami na celodenní pouť na své historicky první přípravné turné do Švédska.

Tato skandinávská země je kolébkou florbalu, takže pro liberecký tým z české Superligy to bude neocenitelná zkušenost.

„Chtěli jsme nabídnout našim hráčům možnost zahrát si proti soupeřům ze zahraničí a kam jet jinam, než do země, kde se hraje nejlepší florbal. V loňském roce jsme ještě nestihli vše zařídit, ale letos nám velmi pomohla bývalá liberecká hráčka Petra Havlíková, držitelka bronzu z juniorského mistrovství světa, která ve Švédsku žije a na místě zařídila ubytování a všechny soupeře,“ uvedl Zdeněk Skružný, trenér libereckých florbalistů.

Centrum herního kempu bude v Malmö. Liberečtí se postupně od pátku do neděle střetnou nejprve s druholigovými kluby IBK Lund a FBC Lerum a vrcholem bude duel s celkem z nejvyšší švédské soutěže Höllvikensem IBF.

„Odehrát utkání proti týmu z nejlepší ligy světa je pro hráče zkušenost, která se jen tak neopakuje. Všichni se na výjezd do Švédska moc těšíme, čekají nás tři těžké zápasy a zároveň chceme využít společné dny na dotažení dalších věcí, jako jsou například společný cíl do sezony nebo hráčské role v týmu,“ naznačil Skružný.

Do jihošvédského Malmö vyrazilo celkem 21 hráčů. V kádru loňského devátého celku Superligy a finalisty Českého poháru už chybí zkušené opory Salát, Veselý i Marek. „Až na malé výjimky jsou to vlastně všichni hráči, které v tuto chvíli máme v kádru mužského týmu,“ říká hlavní liberecký kouč, jenž nominoval i juniora Martina Čermáka.

Do Švédska odcestovali brankáři Vaníček a Janota a hráči do pole Kološ, Lhota, Kopecký, Balatka, P. Ferdan, Klucho, Čermák, Baudisch, Rozkovec, Hejduk, Šoltys, Kořínek, Kroupa, Hrůza, Kárník, L. Böhm, Valeš, Leksa, Bitman.