Vítkovické florbalistky se hecují.

Vítkovické florbalistky se hecují. | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Maroszová řídila pěti body výhru florbalistek Vítkovic nad FBC Ostrava

• 0
Florbalistky Vítkovic vstoupily do semifinálové série extraligy proti městskému rivalovi FBC Ostrava výhrou 9:4. Obhájkyně titulů z let 2018 a 2019 zvítězily i ve 27. duelu v sezoně. Pěti body za dvě branky a tři asistence k tomu pomohla Vendula Maroszová. Domácí prostředí využil také Chodov, který v pražském derby vyhrál nad Tatranem Střešovice 6:2.

Hráčky FBC Ostrava držely s favorizovanými Vítkovicemi krok do poloviny zápasu, ale mezi 30. a 33 minutou Švédka Lina Häggová svou druhou brankou v utkání a dvěma trefami v rychlém sledu Sára Seevaldová získaly rozhodující náskok 7:4.

„Očekávaly jsme, že série bude hodně fyzicky i psychicky náročná. Všechny góly padly po chybách na obou stranách. Víme, že FBC je hodně produktivní, takže se toho musíme do dalších zápasů vyvarovat,“ řekla Maroszová.

Chodov proti Tatranu Střešovice rozhodl ve druhé třetině, v které otočil stav na 4:1. Druhé zápasy sérií na čtyři vítězství se hrají v neděli

Extraliga florbalistek

semifinále play off; 1. zápasy

1. SC Vítkovice - FBC Ostrava 9:4 (2:2, 5:2, 2:0)
Branky: 3. a 55. Maroszová, 21. a 30. Häggová, 31. a 33. Seevaldová, 7. M. Šponiarová, 25. Kubečková, 53. Halfarová - 5. a 28. Mlejnková, 15. Šešulková, 25. Bačová.

Chodov - Tatran Střešovice 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)
Branky: 22. Belicová, 30. Havlíčková, 32. Hýsková, 32. Vachovcová, 50. Hanzlíková, 53. Jůzová - 9. Faltusová, 59. Prontekerová.