(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: IFF

České florbalistky prohrály na EFT i podruhé, nestačily na Finsko

• 0
České florbalistky podlehly ve druhém utkání na turnaji Euro Floorbal Tour v Neuchatelu Finsku 4:8 a zůstávají bez bodu. Hattrickem se v dresu úřadujících vicemistryň světa zaskvěla Veera Kauppiová. Svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera budou po další prohře bojovat v neděli od 15:00 v závěrečném utkání s domácím Švýcarskem o konečné třetí místo.

Český tým po páteční úvodní těsné prohře se Švédskem 6:7 brankou až půl minuty před koncem dnes jako první inkasoval ve 12. minutě, kdy Nikolu Příleskou překonala Veera Kauppiová. „Neměly jsme tempo a nelepilo nám to jako proti Švédkám,“ řekla útočnice Tereza Urbánková webu Českého florbalu.

Po 70 sekundách druhé třetiny srovnala Martina Řepková, ale hned vzápětí vrátila Finkám vedení Jenna Saariová a zvýšila Veera Kauppiová. V polovině utkání ještě dostala český tým na kontakt Michaela Mlejnková, ale pak dovršila hattrick Veera Kauppiová a už na 5:2 zvýšila Laura Manninenová.

Ve 48. minutě ještě vykřesala naději Češkám Denisa Ratajová, ale za 43 sekund si po závaru před českou brankou srazila balónek do vlastní branky gólmanka Příleská. Další trefy Finska přidaly Saariová a Oona Kauppiová. V 59. minutě zmírnila prohru Veronika Enenkelová.

„Z naší strany to bylo trochu uspané. Až v poslední třetině jsme měly více života i mimo lavičku. Proti takovému soupeři si nemůžeme dovolit hrát na nějakých 80 procent,“ prohlásila obránkyně Hana Koníčková.

Finsko - Česko 8:4 (1:0, 4:2, 3:2)

Branky: 11:21. V. Kauppiová (Kappilaová), 21:46. Saarjová (Nordmanová), 22:26. V. Kauppiová (Karjalainenová), 31:41. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 35:59. Manninenová (Sallstromová), 48:18. Tožičková, 53:04. Saariová (Karjalainenová), 56:02. O. Kauppiová (Nordlundová) - 21:10. Řepková (Plášková), 30:46. Mlejnková (Martináková), 47:35. Ratajová (Urbánková), 58:08. Enenkelová (Beránková). Rozhodčí: Thomas Lehmann, Andreas Manser (Švýcarsko).

Finsko Siltanenová (Nieminenová) – Manninenová, Kippilaová, Laitinenová, Sallstromová, Eskelinenová, Valleniusová, Risteliová – V. Kaupiová, Karjalainenová, O. Kaupiová – H. Lirkkiová, J. Lirkkiová, Hietanenová – Saariová, Westerlundová, Nordmanová – Nordlundová, Leinová

Česko Příleská (Christiánová) – Tožičková, Jiráková, Beránková, Pekárková, Koníčková, Kotzurová, Hermannová – Ratajová, Krupnová, Urbánková – Plášková, Bočanová, Řepková – Mlejnková, Martináková, Hanzlíková – Enenkelová, Kubišová