Britský cyklista Simon Yates projíždí vítězně cílem 6. etapy závodu  Paříž-Nice...

Britský cyklista Simon Yates projíždí vítězně cílem 6. etapy závodu Paříž-Nice . | foto: Profimedia.cz

Vrchařskou etapu na Paříž-Nice vyhrál britský cyklista Yates

• 1
Jednu z nejnáročnějších etap závodu Paříž-Nice vyhrál po sólovém úniku britský cyklista Simon Yates a vrátil se do boje o celkové vítězství. Dres lídra dál patří Francouzi Julianovi Alaphilippemu, který dojel dojel do cíle s půlminutovým odstupem čtvrtý.

Yates se odpoutal od skupiny favoritů v předposledním stoupání zhruba dvacet kilometrů před cílem. Své vedení jezdec týmu Orica udržel i v závěrečném stoupání na Mur de Fayence, kopci dlouhém 1,3 km s průměrným sklonem 9,8 procenta.

„Nebyl jsem před etapou moc vysoko v celkovém pořadí, takže jsem dostal trochu volnosti. Doufal jsem, že se ke mně připojí ještě někdo, ale byl jsem na to sám, takže jsem musel jet na plný plyn až do konce,“ uvedl Yates, jenž se posunul na osmé místo průběžné klasifikace minutu a 37 sekund za Alaphilippea.

Francouz bude hájit žlutý dres lídra i v sobotní královské etapě, jež na 177 kilometrech nabídne tři stoupání první kategorie. Člen týmu Quick-Step vede o 36 sekund před krajanem Tonym Gallopinem. O dalších deset sekund zpět je na třetím místě Kolumbijec Sergio Henao, jenž dnes zaútočil kilometr před cílem a dojel druhý.

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour)

6. etapa (193,5 km): 1. S. Yates (Brit./Orica) 4:37:51, 2. Henao (Kol./Sky) -17, 3. Porte (Austr./BMC) -26, 4. Alaphilippe (Fr./Quick-Step), 5. Martin (Ir./Quick-Step) oba -29, 6. J. Izagirre (Šp./Bahrajn-Merida) -32, ...32. Bárta (ČR/Bora) -6:03.

Průběžné pořadí: 1. Alaphilippe 21:58:22, 2. Gallopin (Fr./Lotto) -36, 3. Henao -46, 4. G. Izagirre (Šp./Movistar) -57, 5. Martin -1:20, 6. Zakarin (Rus./Kaťuša) -1:31, ...35. Bárta -37:25.