UŽ S ÚSMĚVEM. Philippe Gilbert si po šestnácté etapě Tour de France odnesl cenu...

UŽ S ÚSMĚVEM. Philippe Gilbert si po šestnácté etapě Tour de France odnesl cenu pro největšího bojovníka. Závod pro něj však skončil. | foto: Reuters

Gilbert po ošklivém pádu na Tour skončil. Má zlomenou čéšku

  • 69
Belgický cyklista Philippe Gilbert odstoupil po úterní 16. etapě z Tour de France. Důvodem je zlomenina čéšky, kterou mistr světa z roku 2012 utrpěl při ošklivém pádu při sjezdu z Col de Portet d'Aspet.

Šestatřicetiletý Gilbert nejprve při stoupání na 1069 metrů vysoký vrcholek zaútočil, dostal se do vedení a vypracoval si více než minutový náskok. Jenže při sjezdu, kde v roce 1995 tragicky zahynul olympijský šampion Ital Fabio Casartelli, nezvládl levotočivou zatáčku a přes řidítka přeletěl zídku do strže.

Reportáž

Co jsme těm farmářům udělali? Jak policie „útočila“ i na peloton Tour

Zkrvavenému jezdci poté zpět na silnici pomohli řidiči doprovodných motorek a Gilbert dojel do cíle na 142. místě se ztrátou půl hodiny na vítěze a týmového kolegu Juliana Alaphilippa. Vyšetření poté odhalilo zlomeninu čéšky.

„Myslel jsem, že mám zlomené úplně všechno. Ale nakonec jsem víceméně v pohodě, i když skončit zrovna takhle hodně bolí,“ uvedl Gilbert.

Levá noha Philippeho Gilberta po ošklivém pádu v šestnácté etapě Tour de France.

Levá noha Philippeho Gilberta po ošklivém pádu v šestnácté etapě Tour de France.

Sport v roce 2019

20. 9. - 2. 11. (Japonsko)
26. 12. - 5. 1. (Ostrava a Třinec)