Kateřina Nash - ilustrační foto

Kateřina Nash - ilustrační foto | foto: Michal Sváček, MAFRA

Nash zbrzdil v závodě SP cyklokrosařek v Iowě defekt, dojela čtvrtá

• 4
Útočila na stupně vítězů, o výraznější úspěch však Kateřinu Nash ve druhém závodu Světového poháru v cyklokrosu připravil defekt. Česká reprezentantka dojela v Iowě čtvrtá, zvítězila domácí Američanka Katie Comptonová.

Klidně mohla minimálně zopakovat úterní druhou příčku z úterního klání v Las Vegas, jenže osmatřicetiletou Češku postihly v třetím ze čtyř okruhů v Iowa City mechanické problémy.

Pátá žena olympijského závodu na horských kolech v Riu měla na bahnité trati v Iowě výbornou první polovinu. Spolu s Američankou Katie Comptonovou ujely zbytku pole a vypracovaly si slušný náskok.

Ve třetím kole však Nash zbrzdily problémy s přehazovačkou, kvůli nimž musela dlouho běžet s kolem na rameni. Depo k jejímu štěstí nebylo daleko, i tak ale prachatická rodačka ztratila dost času i sil. Jediná česká účastnice závodu se dokázala propracovat na čtvrtou pozici a nějakou dobu jela s třetí Američankou Kaitlin Antonneauovou, ale v závěrečném kole se jí neudržela.

Comptonová si dojela pro 23. pohárové vítězství v kariéře před Francouzkou Carline Maniovou. Antonneauová byla třetí.

Po dvou závodech v USA se Světový pohár přesouvá do Evropy, kde bude pokračovat 23. října v nizozemském Valkenburgu. Do seriálu se zapojí zbylí čeští reprezentanti, naopak nepředstaví se Nash, jež zůstane ve Spojených státech, kde trvale žije. Zkušená česká cyklokrosařka by však podle předsezonních plánu měla startovat na lednovém mistrovství světa v Lucembursku.

Závod SP v cyklokrosu v Iowě

(USA)

Muži: 1. Van Aert 1:02:47, 2. Pauwels -39, 3. L. Sweeck -56, 4. Aernouts -1:30, 5. Vermeersch (všichni Belg.) -1:31, 6. Van Kessel (Niz.) -1:45.
Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů): 1. Van Aert 160, 2. L. Sweeck 130, 3. Pauwels 109.

Ženy: 1. Comptonová (USA) 37:08, 2. Maniová (Fr.) -18, 3. Antonneauová (USA) -23, 4. Nash (ČR) -48, 5. Nobleová (USA) -1:08, 6. Pendrelová (Kan.) -1:22.
Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů): 1. Comptonová 145, 2. Nash 130, 3. De Boerová (Niz.) 128.