Tomáš Bábek

Tomáš Bábek | foto: Profimedia.cz

Bábek byl na MS dráhařů šestý na kilometru s pevným startem

• 0
Tomáš Bábek obsadil na mistrovství světa v dráhové cyklistice šesté místo v závodě na 1 km s pevným startem. Vicemistr světa v této neolympijské disciplíně z roku 2017 tak zaznamenal na šampionátu v Pruszkówě nejlepší český výsledek.

Jednatřicetiletý Bábek si na pevném kilometru alespoň částečně spravil náladu po čtvrtečním keirinu, v němž chtěl bojovat o duhový trikot šampiona, ale skončil až šestnáctý.

Do finálové osmičky prošel čtyřnásobný medailista z MS a ME výkonem 1:01,092 jako poslední, když o jednu desetinu sekundy odsunul na první nepostupovou příčku reprezentačního kolegu Robina Wagnera. Ve finálové jízdě Bábek zajel pomalejší čas 1:01,186, ale dva soupeře porazil a připsal si konečné šesté místo.

Titul získal Francouz Quentin Lafargue, jenž o 359 tisícin sekundy porazil pětatřicetiletého Nizozemce Thea Bose.

Dvě umístění ve druhé desítce si dnes připsal Nicolas Pietrula. Cyklista pražské Dukly byl osmnáctý v kvalifikaci stíhacího závodu jednotlivců a poté obsadil devatenáctou příčku v bodovačce.

Ve stíhačce obhájil titul a získal již celkové třetí zlato Ital Filippo Ganna. V bodovacím závodě dosáhl po stříbru z loňského MS v Apelddoornu na nejcennější medaili Nizozemec Jan-Willem van Schip. V omniu obhájila titul jeho krajanka Kirsten Wildová a duhový trikot si navlékla už popáté v kariéře. Soutěž sprinterek ovládla poprvé Lee Wai Sze z Hong Kongu.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice

Pruszków (Polsko)

Muži
Stíhací závod - finále:
Ganna (It.) 4:07,992 - Weinstein (Něm.) 4:12,571, o 3. místo: Plebani (It.) 4:14,572 - Jevtušenko (Rus.) 4:16,784, ...v kvalifikaci 18. Pietrula (ČR).
Bodovací závod: 1. Van Schip (Niz.) 104 b., 2. Mora (Šp.) 76, 3. Downey (Ir.) 67, ...19. Pietrula 20.
1 km s pevným startem: 1. Lafargue (Fr.) 1:00,029, 2. Bos (Niz.) 1:00,388, 3. D’Almeida (Fr.) 1:00,826, ...6. Bábek 1:01,186, v kvalifikaci 9. Wagner (oba ČR).

Ženy
Sprint - finále:
Lee Wai Sze (Hong Kong) - Mortonová (Austr.) 2:0, o 3. místo: Grosová (Fr.) - Friedrichová (Něm.) 2:0.
Omnium: 1. Wildová (Niz.) 117 b., 2. Paternosterová (It.) 115, 3. Valenteová (USA) 106.