Alejandro Valverde  (ilustrační snímek)

Alejandro Valverde (ilustrační snímek) | foto: AP

Valverde vyhrál potřetí v kariéře závod Kolem Katalánska

• 1
Španělský cyklista Alejandro Valverde vyhrál potřetí v kariéře závod seriálu World Tour Kolem Katalánska. Jezdec stáje Movistar uhájil v sedmé etapě s přehledem bílý trikot lídra, situaci mu navíc usnadnil pád nejbližšího pronásledovatele Egana Arleyho Bernala.

Kolumbijec skončil na zemi zhruba šest kilometrů před cílem, když se nedokázal vyhnout kolizi s dalším padajícím jezdcem, a závod nedokončil. Při tvrdém karambolu si s největší pravděpodobností poranil rameno.

Sedmatřicetiletý Valverde vyhrál Kolem Katalánska v roce 2009 a vloni. V této sezoně získal už druhou trofej poté, co v únoru triumfoval v závodě Kolem Abú Zabí, a pokračuje v úspěšném návratu po vážném zranění kolena z loňské Tour de France. Výhru v poslední 154,8 kilometru dlouhé etapě v okolí Barcelony vybojoval po samostatném úniku v závěru Brit Simon Yates. Valverde dojel s osmnáctisekundovou ztrátou devátý v hlavním pelotonu.

Český cyklista Jan Hirt, jenž závodí ve službách Astany, dnes obsadil 60. místo se ztrátou 1:41 minuty. V konečném pořadí skončil pětadvacátý.

Výsledky

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 7. etapa (154,8 km)

7. etapa (154,8 km): 1. S. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) 3:28:04, 2. Soler (Šp./Movistar) -13, 3. Latour (Fr./AG2R), 4. Pantano (Kol./Trek-Segafredo), 5. McCarthy (Austr./Bora-hansgrohe), 6. Mohorič (Slovin./Bahrajn Merida) všichni -18, ...60. Hirt (ČR/Astana) -1:41.

Konečné pořadí: 1. Valverde (Šp./Movistar) 28:25:07, 2. Quintana (Kol./Movistar) -29, 3. Latour, 4. S. Yates oba -47, 5. Soler -1:10, 6. Bennett (N. Zél./LottoNL) -1:23....25. Hirt -6:23.