Lars Boom

Lars Boom | foto: Profimedia.cz

Bývalý cyklokrosař Boom podruhé triumfoval v závodě Kolem Británie

• 7
Bývalý mistr světa v cyklokrosu Nizozemec Lars Boom podruhé v kariéře ovládl etapový závod Kolem Británie. Poprvé se mu to povedlo před šesti lety. Boom v závěrečné osmé etapě udržel náskok před mocně útočícím Norem Edvaldem Boassonem Hagenem. Český cyklista Zdeněk Štybar obsadil konečné 31. místo se ztrátou více než dvou minut na vítěze.

Dvojnásobný vítěz závodu Boasson Hagen byl před dnešní etapou osmý o 20 sekund za Boomem. Cestou do cíle v Cardiffu několikrát nastoupil, naposledy krátce před cílem. Závěrečnou etapu vyhrál, ale za Boomem, jenž se ujal průběžného vedení po výhře ve čtvrteční časovce, zaostal v celkové klasifikaci o osm sekund.

Cyklistický závod Kolem Británie

8. etapa (180 km): 1. Boasson Hagen (Nor.) 4:19:00, 2. Richeze (Arg.), 3. Kristoff (Nor.), 4. Mezgec (Slovin.), 5. Jones (Austr.), 6. Pasqualon (It.) všichni stejný čas,... 37. Štybar (ČR) -36.
Konečné pořadí: 1. Boom (Niz.) 30:56:24, 2. Boasson Hagen -8, 3. Küng (Švýc.) -10, 4. Campenaerts (Belg.) -13, 5. Kwiatkowski (Pol.), 6. Van Emden (Niz.) oba -18, ... 31. Štybar -2:38.