Alex Aranburu ze stáje Astana projíždí vítězně cílem 2. etapy závodu Kolem...

Alex Aranburu ze stáje Astana projíždí vítězně cílem 2. etapy závodu Kolem Baskicka. | foto: Profimedia.cz

Druhou etapu v Baskicku vyhrál domácí Aranburu, dál vede Roglič

• 3
Španělský cyklista Alex Aranburu vyhrál po samostatném úniku druhou etapu závodu Kolem Baskicka. Pětadvacetiletý jezdec stáje Astana zaútočil šest kilometrů před cílem náročné, 154,8 km dlouhé trasy. Zvítězil s náskokem 15 vteřin před týmovým kolegou a krajanem Omarem Frailem a vítězem Tour de France Tadejem Pogačarem ze Slovinska.

V celkovém pořadí se Aranburu posunul na druhé místo za šampiona Vuelty Primože Rogliče, který dnes dojel šestý v první skupině pronásledovatelů. Slovinský jezdec stáje Jumbo-Visma, jenž ovládl úvodní časovku, má v čele hodnocení pětisekundový náskok.

Cyklistický závod Kolem Baskicka

WorldTour

2. etapa (154,8 km): 1. Aranburu (Šp./Astana-Premier Tech) 3:45:32, 2. Fraile (Šp./Astana-Premier Tech), 3. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates), 4. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ), 5. Woods (Kan./Israel Start-Up Nation), 6. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) všichni -15....153. Černý (ČR/Deceuninck-Quick Step) -12:59.

Průběžné pořadí: 1. Roglič 4:03:04, 2. Aranburu -5, 3. McNulty (USA/SAE Team Emirates) -6, 4. Pogačar -24, 5. A. Yates (Brit./Ineos Grenadiers) -28, 6. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) -31.... ...150. Černý -13:55.