Ondřej Cink

Ondřej Cink | foto: Milena Sojková, MAFRA

Biker Cink byl na Světovém poháru v Les Gets třetí v short tracku

• 0
Ondřej Cink byl třetí v short tracku na Světovém poháru v jízdě na horských kolech v Les Gets a podruhé za sebou se v této sprinterské disciplíně probojoval na stupně vítězů. Stejně jako před třemi týdny v Leogangu ovládl prolog k nedělnímu závodu v olympijském cross country Švýcar Mathias Flückiger.

Cink byl na minulém SP v Rakousku v short tracku druhý, stejné pořadí pak bylo o dva dny později v hlavním závodě. Ve Francii se před českého bikera dostal k radosti domácích fanoušků ještě mistr světa Jordan Sarrou. Mezi ženami skončila Jitka Čábelická desátá.

V nedělním závodě bude Cink potvrzovat svou velmi dobrou formu v olympijské sezoně. Ze tří SP v cross country má na kontě dvě čtvrtá místa a jedno druhé.

Světový pohár v jízdě na horských kolech

Les Gets (Francie)

Short track Muži: 1. M. Flückiger (Švýc.) 19:34, 2. Sarrou (Fr.) -1, 3. Cink (ČR) -3, ...32. Škarnitzl (oba ČR) -1:13.

Ženy: 1. Ferrandová-Prévotová (Fr.) 20:28, 2. Freiová (Švýc.) -4, 3. Rissvedsová (Švéd.) -13, ...10. Čábelická (ČR) -26.