Tomáš Bábek na archivním snímku

Tomáš Bábek na archivním snímku | foto: AP

Ševčíková ve scratchi a muži v týmovém sprintu byli na ME dráhařů šestí

• 0
Čeští dráhoví cyklisté zaznamenali v úvodní medailový den mistrovství Evropy v Mnichově dvě šestá místa. Postaraly se o ně Petra Ševčíková ve scratchi a trojice mužů v týmovém sprintu.

Tomáš Bábek, Martin Čechman a Matěj Bohuslávek obsadili ve čtvrteční kvalifikaci šesté místo. V dnešní rozjížďce proti Francouzům zajeli čas 35,991, s favorizovanými soupeři prohráli a byli klasifikováni na základě výsledku z kvalifikace. Ve finále Francouzi podlehli olympijským vítězům Nizozemcům.

Jednadvacetiletá Ševčíková se před měsícem stala v neolympijském scratchi mistryní Evropy do 23 let a neztratila se ani mezi seniorkami na multisportovním šampionátu. Pro titul si v desetikilometrovém závodě dojela Norka Anita Yvonne Stenbergová.

V bodovacím závodě obsadil Jan Voneš deváté místo. Zvítězil v duhovém trikotu mistra světa jedoucí Benjamin Thomas, jenž několik hodin předtím pomohl ke zlatu i družstvu francouzských stíhačů.

ME v dráhové cyklistice v Mnichově:

Muži
Bodovací závod:
1. Thomas (Fr.) 135, 2. Hoppezak (Niz.) 113, 3. Kluge (Něm.) 104, ...9. Voneš (ČR) 51.
Týmový sprint - finále: 1. Nizozemsko 34,639 - Francie 35,516, o 3. místo: Británie 35,173 - Polsko 35,850, ...6. ČR (Bábek, Čechman, Bohuslávek).
Stíhací závod družstev - finále: Francie 3:50,507 - Dánsko 3:51,692, o 3. místo: Británie 3:54,373 - Německo 3:55,841.

Ženy
Scratch:
1. Stenbergová (Nor.) 2. Robertsová (Brit.), 3. Wielowská (Pol.), ...6. Ševčíková (ČR).
Týmový sprint - finále: Německo 38,061 - Nizozemsko 38,304, o 3. místo: Polsko 39,164 - Francie 39,341.
Stíhací závod družstev - finále: Německo 4:10,872 - Itálie 4:11,571, o 3. místo: Francie - Británie dostiženy.