Belgičan Wout Van Aert tlačí kolo do kopce během závodu mistrovství světa v...

Belgičan Wout Van Aert tlačí kolo do kopce během závodu mistrovství světa v Dánsku. | foto: Reuters

Van Aert k triumfu na silnici přidal pátý belgický titul v cyklokrosu

• 0
Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Wout van Aert získal pátý titul belgického šampiona. V Middelkerke potvrdil roli favorita a vyhrál s náskokem minuty a 16 sekund před Laurensem Sweeckem.

Už jistý vítěz Světového poháru Eli Iserbyt po nepovedeném startu ztratil kontakt s čelem závodu a do cíle nakonec nedojel.

Van Aert, který obhájil loňské prvenství, má v současnosti v držení i belgický titul v silničním závodu s hromadným startem.

„Hodně to pro mě znamená. Pětka je hezké číslo a moc lidí pět titulů nezískalo. Zase můžu celý rok jezdit v mistrovském dresu v terénu i na silnici,“ radoval se sedmadvacetiletý jezdec stáje Jumbo-Visma, který při průjezdu cílem zvedl pět prstů.

Nyní ho čeká týmové soustředění před sezonou na silnici, cyklokrosové mistrovství světa ve Fayetteville vynechá.

V další cyklokrosové velmoci Nizozemsku si dojel pro třetí titul Lars van der Haar. Při neúčasti čtyřnásobného světového šampiona a vítěze předchozích šesti domácích mistrovství Mathieu van der Poela, který nezávodí kvůli potížím se zády, triumfoval o 51 sekund před dalším třicátníkem Corném van Kesselem. Úřadující mistr Evropy navázal na triumfy v letech 2013 a 2014.