Sam Bennett vítězí ve třetí etapě Vuelty.

Sam Bennett vítězí ve třetí etapě Vuelty. | foto: Unipublic / Luis Ángel Gómez

První etapu závodu Tour Down Under ovládl irský cyklista Bennett

• 0
Irský cyklista Sam Bennett vyhrál v Austrálii první etapu nové sezony World Tour. Nováček belgické stáje Deceuninck-Quick Step zahájil triumfem závod Tour Down Under, druhý byl v hromadném finiši Belgičan Jasper Philipsen před Slovákem Erikem Baškou. Jediný český účastník Josef Černý dojel na 94. místě ve stejném čase jako vítěz.

„Byla to skvěle odvedená práce celého týmu. To je důvod, proč jsem dneska vyhrál. Přesně to v Quick-Stepu očekávají,“ řekl elitní sprinter Bennet, jenž do belgické stáje přišel z německé Bory.

Páté místo obsadil po 150 kilometrech se startem i cílem ve městě Tanunda rekordman závodu André Greipel. Sedmatřicetiletý německý spurtér v tomto závodu vyhrál 18 etap a celkově je dvojnásobným vítězem z let 2008 a 2010.

Tour Down Under skončí v neděli.

Cyklistický závod Tour Down Under (WorldTour)

1. etapa (150 km): 1. Bennett (Ir./Deceuninck-Quick Step) 3:28:54, 2. Philipsen (Belg./SAE Team Emirates), 3. Baška (SR/Bora-hansgrohe), 4. Viviani (It./Cofidis), 5. Greipel (Něm./Izrael Start-Up Nation), 6. Halvorsen (Nor./EF Pro Cycling), ...94. Černý (ČR/CCC) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Bennett 3:28:44, 2. Philipsen -4, 3. Baška -6, 4. Impey (JAR/Mitchelton-Scott), 5. Drizners (Austr./UniSA-Australia) oba -7, 6. Lawless (Brit./Ineos) -8, ...94. Černý -10.