Peter Sagan

Peter Sagan | foto: Jan Brychta

Favorit Sagan vyhrál závod Kolem Slovenska, Kukrle byl třináctý

• 19
Cyklistický závod Kolem Slovenska vyhrál domácí favorit Peter Sagan. Trojnásobný mistr světa po pěti dnech porazil o 11 sekund obhájce prvenství Jannika Steimleho z Německa. Nejlepšími Čechy byli na 13. a 14. místě Michael Kukrle a Adam Ťoupalík z týmu Elkov-Kasper.

Jednatřicetiletý Sagan po desátém místě ve středečním prologu v dalších etapách pokaždé spurtoval na stupně vítězů. Jednou byl třetí a třikrát druhý, včetně dnešní závěrečné etapy o délce 159 km z Trenčianských Teplic do Trnavy.

Sagan během ní zvýšil průběžné vedení díky vítězství na sprinterské prémii v Topoľčanech a v závěrečném finiši si pak pohlídal největšího rivala Steimleho, jenž spurtoval čtvrtý. Etapu vyhrál Izraelec Itamar Einhorn.

Ťoupalík s mistrem republiky Kukrlem se jako jediní udrželi v hlavní skupině a dojeli v druhé desítce ve stejném čase jako vítěz. Celkově na Sagana ztratili shodně 32 sekund.

Cyklistický závod Kolem Slovenska

4. etapa (159,2 km):

1. Einhorn (Izr.) 3:27:40, 2. P. Sagan (SR), 3. Bol (Niz.), 4. Steimle (Něm.), 5. Groves (Austr.), 6. Felline (It.), ...11. A. Ťoupalík, 19. Kukrle všichni stejný čas, 29. T. Bárta (všichni ČR) -9:03.

Konečné pořadí: 1. P. Sagan 15:51:00, 2. Steimle -11, 3. Bol -17, 4. Adriá (Šp.) -22, 5. Andersen (Nor.) -24, 6. Pedersen (Dán.) -26, ...13. Kukrle, 14. A. Ťoupalík oba -32, 28. Otruba (ČR) -9:28