Lance Armstrong (vpravo), Alberto Contador

Lance Armstrong (vpravo), Alberto Contador | foto: ČTK

Contador se chová jako král. Slovní válka s Armstrongem pokračuje

  • 7
Alberto Contador mě zaujal jako sportovec. Tím to ale končí! Slovní válka mezi španělským pistolníkem a americkou cyklistickou legendou Lancem Armstrongem, která vypukla po letošní Tour de France, pokračuje.

Dvojnásobný vítěz žlutého trika Contador je obklopen partou přitakávačů a chová se jako král Španělska, prohlásil Armstrong v rozhovoru, který se objevil v nizozemském deníku De Telegraaf.

"Když někdo právě podruhé vyhrál Tour a je španělským králem, je normální, že se o něm mluví jen dobře," pustil se Američan do kritiky svého bývalého spolujezdce z týmu Astana. "Jeho kariéra ale sotva začala, popovídáme si o ní za patnáct let."

Vztah obou hvězd ve francouzských etapách byl hodně napjatý. Contador měl být jedničkou a usilovat o druhé vítězství v Tour.

Sedminásobný šampion nejslavnějšího závodu, který se vrátil z cyklistického důchodu, se ale s rolí dvojky nechtěl spokojit a tlačil se dopředu. Navíc manažer týmu Johan Bryuneel nedokázal spor rozseknout.

Nakonec stáli na bedně oba - Španěl vyhrál, Američan byl třetí.

Armstronga popudily některé komentáře o atmosféře v týmu během etap Staré dámy, které si přečetl ve španělských médiích. "Tolik špíny, neuvěřitelné," soptil. "Úplné blbosti, nesmysly, lži. Chápu, že Španělsko stojí za svým hrdinou, ale to, co noviny vytiskly, není pravda."

Třeba jako situace ze třetí etapy - ve větru se oddělila skupina s Armstrongem, ale bez Contadora.

"Považoval to za útok na svoji osobu," pokračoval Armstrong. "Byl jsem v závodě a měl, stejně jako on, vysílačku. Každých pět minut jsme ve vysílačce slyšeli Johana, jak říká: Držte se vepředu. Tak jsem to prostě udělal."

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)