Alejandro Valverde, archivní foto

Alejandro Valverde, archivní foto | foto: AP

Valverde má první vítězství od zranění na Tour, Kreuziger byl čtrnáctý

• 4
Španělský cyklista Alejandro Valverde vybojoval první vítězství od loňského pádu a těžkého zranění na Tour de France. Sedmatřicetiletý jezdec stáje Movistar vyhrál druhou etapu závodu Kolem Valencie a ujal se průběžného vedení.

Roman Kreuziger dokončil 154 kilometrů dlouhý úsek na 14. místě se ztrátou 19 sekund na vítěze.

Valverde loni na Tour, kde patřil mezi favority, upadl v úvodní časovce a zlomil si čéšku a kotník. V sezoně, v které si předtím připsal několik cenných vítězství, se pak už neobjevil. V letošním roce se dočkal prvenství při čtvrtém startu.

„Mám radost, že se mi povedlo po tom zranění zase vyhrát. V tréninku jsem se cítil dobře, ale nikdy nevíte, jak to bude vypadat v závodech,“ uvedl Valverde, který projel cílem následován dvojicí Astany Luis León Sánchez a Jakob Fuglsang.

„S Astanou jsme spolupracovali, byla to paráda. Sánchez je kamarád, chtěl taky vyhrát, ale povedlo se to mně,“ dodal majitel šesti medailí z mistrovství světa.

Kolem Valencie - 2. etapa (153,9 km)

Cyklistický etapový závod

1. Valverde 3:53:55, 2. L. L. Sánchez (oba Šp.), 3. Fuglsang (Dán.) oba stejný čas, 4. Visconti (It.), 5. Van Avermaet (Belg.), 6. Kudus (Erit.), ...14. Kreuziger všichni -19, 64. Schlegel -2:33, 107. Turek (všichni ČR) -5:55.

Průběžné pořadí: 1. Valverde 8:27:58, 2. L. L. Sánchez -4, 3. Fuglsang -6, 4. Poels (Niz.), 5. Rosa (It.), 6. Bilbao (Šp.), ...18. Kreuziger všichni -29, 65. Schlegel -2:38, 109. Turek -6:05.