Vuelta 2019

Mezinárodní cyklistický etapový závod: 24. srpna - 15. září 2019

Cyklistický etapový závod Vuelta a Espaňa, zkráceně Vuelta, se jezdí každoročně během tří týdnů na přelomu srpna a září ve Španělsku a v sousedních zemích. V programu 74. ročníku je 21 etap o celkové délce 3 290 kilometrů, 8 horských dojezdů a 59 kategorizovaných stoupání.

Přehled etap

Movistar

1 Alejandro Valverde (Šp.)

2 Jorge Arcas (Šp.)

3 Jose Rojas (Šp.)

4 Imanol Erviti (Šp.)

5 Nelson Oliveira (Portug.)

6 Antonio Pedrero (Šp.)

7 Nairo Quintana (Kol.)

8 Marc Soler (Šp.)

 

AG2R La Mondiale

11 Pierre Latour (Fr.)

12 Francois Bidard (Fr.)

13 Geoffrey Bouchard (Fr.)

14 Clement Chevrier (Fr.)

15 Silvan Dillier (Švýc.)

16 Dorian Godon (Fr.)

17 Quentin Jauregui (Fr.)

18 Clement Venturini (Fr.)

 

Astana 

21 Miguel Angel Lopez (Kol.)

22 Manuele Boaro (It.)

23 Dario Cataldo (It.)

24 Omar Fraile (Šp.)

25 Jakob Fuglsang (Dán.)

26 Gorka Izagirre (Šp.)

27 Ion Izaguirre (Šp.)

28 Luis León Sánchez (Šp.)

 

Bahrain Merida

31 Mark Padun (Ukr.)

32 Jukija Araširo (Jap.)

33 Phil Bauhaus (Něm.)

34 Heinrich Hausler (Aus.)

35 Domen Novak (Slovin.)

36 Hermann Pernsteiner (Rak.)

37 Luke Pibernik (Slovin.)

38 Dylan Teuns (Bel.)

 

Bora-Hansgrohe

41 Rafal Majka (Pol.)

42 Shane Archbold (N.Z.)

43 Sam Bennett (Ir.)

44 Jean-Pierre Drucker (Luc.)

45 Davide Formolo (It.)

46 Felix Grossschartner (Rak.)

47 Gregor Mühlberger (Rak.)

48 Pawel Poljanski (Pol.)

 

CCC

51 Victor De La Parte (Šp.)

52 William Barta (USA)

53 Pawel Bernas (Pol.)

54 Patrick Bevin (N.Z.)

55 Jonas Koch (Něm.)

56 Szymon Sajnok (Pol.)

57 Nathan van Hooydonck (Bel.)

58 Fran Ventoso (Šp.)

 

Deceuninck-Quick-Step

61 Philippe Gilbert (Bel.)

62 Eros Capecchi (It.)

63 Remi Cavagna (Fr.)

64 Tim Declercq (Bel.)

65 Fabio Jakobsen (Niz.)

66 James Knox (Brit.)

67 Maximiliano Richeze (Arg.)

68 Zdeněk Štybar (ČR)

 

EF Education First

71 Rigoberto Uran (Kol.)

72 Hugh John Carthy (Brit.)

73 Lawson Craddock (USA)

74 Mitchell Docker (Aus.)

75 Garcia Higuita (Kol.)

76 Poveda Martinez (Kol.)

77 Logan Owen (USA)

78 Tejay van Garderen (USA)

 

Groupama-FDJ

81 Marc Sarreau (Fr.)

82 Bruno Armirail (Fr.)

83 Mickael Delage (Fr.)

84 Kilian Frankiny (Švýc.)

85 Tobias Ludvigsson (Švéd.)

86 Steve Morabito (Švýc.)

87 Romain Seigle (Fr.)

88 Benjamin Thomas (Fr.)

 

Lotto Soudal

91 Thomas De Gendt (Bel.)

92 Sander Armee (Bel.)

93 Carl Fredrik Hagen (Nor.)

94 Tomasz Marczynski (Pol.)

95 Tosh van der Sande (Bel.)

96 Brian van Goethem (Niz.)

97 Harm Vanhoucke (Bel.)

98 Jelle Wallays (Bel.)

 

Mitchelton-Scott

101 Estéban Chaves (Kol.)

102 Sam Bewley (N.Z.)

103 Tsgabu Grmay (Et.)

104 Damien Howson (Aus.)

105 Luka Mezgec (Slovin.)

106 Mikel Nieve (Šp.)

107 Nicholas Schultz (Aus.)

108 Dion Smith (N.Z.)

 

Dimension Data

111 Louis Meintjes (JAR)

112 Nicholas Dlamini (JAR)

113 Amanuel Ghebreigzabhier (Erit.)

114 Edvald Boasson Hagen (Nor.)

115 Benjamin King (USA)

116 Ben O’Connor (Aus.)

117 Rasmus Fossum Tiller (Nor.)

118 Jaco Venter (JAR)

 

Ineos

121 Wout Poels (Niz.)

122 David De La Cruz (Šp.)

123 Owain Doull (Brit.)

124 Tao Geoghegan Hart (Brit.)

125 Sebastian Henao (Kol.)

126 Vasil Kiryjenka (Běl.)

127 Salvatore Puccio (It.)

128 Ian Stannard (Brit.)

 

Jumbo-Visma

131 Primož Roglič (Slovin.)

132 George Bennett (N.Z.)

133 Robert Gesink (Niz.)

134 Lennard Hofstede (Niz.)

135 Steven Kruijswijk (Niz.)

136 Sepp Kuss (USA)

137 Tony Martin (Něm.)

138 Neilson Powless (USA)

 

Kaťuša-Alpecin

141 Daniel Navarro (Šp.)

142 Enrico Battaglin (It.)

143 Steff Cras (Bel.)

144 Matteo Fabbro (It.)

145 Ruben Guerreiro (Portug.)

146 Pavel Kočetkov (Rus.)

147 Vjačeslav Kuzněcov (Rus.)

148 Willie Smit (JAR)

 

Sunweb

151 Wilco Kelderman (Niz.)

152 Nikias Arndt (Něm.)

153 Casper Phillip Pedersen (Dán.)

154 Rob Power (Aus.)

155 Nicolas Roche (Ir.)

156 Michael Storer (Aus.)

157 Martijn Tusveld (Niz.)

158 M.R. Walsheid (Něm.)

 

Trek-Segafredo

161 Gianluca Brambilla (It.)

162 John Degenkolb (Něm.)

163 Niklas Eg (Dán.)

164 Alex Kirsch (Luc.)

165 Jacopo Mosca (It.)

166 Kiel Reijnen (USA)

167 Peter Stetina (USA)

168 Edward Theuns (Bel.)

 

UAE-Team Emirates

171 Fabio Aru (It.)

172 Valerio Conti (It.)

173 Fernando Gaviria (Kol.)

174 Sergio Henao (Kol.)

175 Marco Marcato (It.)

176 Benavides Molano (Kol.)

177 Tadej Pogačar (Slovin.)

178 Oliviero Troia (It.)

 

Burgos-BH (divoká karta)

181 Angel Madrazo Ruiz (Šp.)

182 Jetse Bol (Niz.)

183 Oscar Cabedo (Šp.)

184 Jorge Cubero (Šp.)

185 Jesus Ezquerra (Šp.)

186 Nuno Matos (Portug.)

187 Diego Rubio (Šp.)

188 Ricardo Vilela (Portug.)

 

Caja Rural (divoká karta)

191 Sergej Černěckij (Rus.)

192 Jon Aberasturi (Šp.)

193 Alexander Aranburu (Šp.)

194 Domingos Goncalves (Portug.)

195 Jonathan Lastra (Šp.)

196 Sergio Pardilla (Šp.)

197 Cristian Rodriguez (Šp.)

198 Gonzalo Serrano (Šp.)

 

Cofidis (divoká karta)

201 Jesus Herrada (Šp.)

202 Darwin Atapuma (Kol.)

203 Nicolas Edet (Fr.)

204 JŠp.er Hansen (Dán.)

205 Jose Herrada (Šp.)

206 Luis Angel Mate (Šp.)

207 Stephane Rossetto (Fr.)

208 Damien Touze (Fr.)

 

Euskadi-Murias (divoká karta)

211 Garaico Rodriguez (Šp.)

212 Aritz Bagues (Šp.)

213 Fernando Barcelo (Šp.)

214 Cyril Barthe (Fr.)

215 Mikel Bizkarra (Šp.)

216 Mikel Iturria (Šp.)

217 Hector Saez (Šp.)

218 Sergio Samitier (Šp.)

Najdete na iDNES.cz